[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

فرهنگ‌سازی از کودکی آموزش داده شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز، نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز در نشست هماهنگی و هم‌اندیشی همیاران ترافیک در سالن اجتماعات شهرداری منطقه پنج گفت: تعداد ۱۲۵ همیار مهربان ترافیک در شیراز در زمان‌های پرترافیک در ۷ تقاطع اصلی شهر حضور فعال دارند تا در تسهیل ترافیک با پلیس همکاری کنند 
عبدالمحمد طاهری با اشاره به اینکه ۵ سال از آغاز فعالیت همیاران مهربان ترافیک می‌گذرد، افزود: مهم‌ترین شرط برای داوطلبان همیار مهربان ترافیک سلامت نفس است و پس از احراز صلاحیت این افراد برای آموزش معرفی و کار خود را شروع می‌کنند. شایان ذکر است در این جلسه که بعد از شیوع کرونا برگزار شده، پنجاه نفر شرکت کردند که بیست نفر از آنها نیروی داوطلب مردمی از آحاد جامعه به عنوان همیار مهربان ترافیک وقت خود را نذر و در سطح شهر و به‌ویژه در تقاطع‌های پرتردد آموزش شهروندی می‌دهند و نقش خود را ایفا می‌کنند.
وی اظهار داشت: در همه کشورهای دنیا برای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در ابتدا از قهریه استفاده می‌کنند؛ مانند آنچه در زمینه بستن کمربند ایمنی انجام شد. اما معتقدیم در کنار اعمال قانون متخلفان باید اقدامات فرهنگی هم صورت گیرد. سرگرد عبدالعظیم مباشری کارشناس فرهنگی اداره آموزش پلیس راهور نیز در خصوص افزایش علت افزایش تعداد تلفات انسانی عابر پیاده در شیراز گفت: با توجه به اینکه شیراز و فارس کریدور جنوبی کشور هستند و فارس دارای طولانی ترین مسیر جاده‌های کشور است، شاهد ترددهای زیادی هستیم که بسیاری از این تصادفات به همین دلیل است. سرگرد عبدالعظیم مباشری ادامه داد: یکی دیگر از عوامل در ارتباط با افزایش تلفات عدم رعایت قوانین و تخلفات رانندگی است که در بسیاری از حوادث علت تصادفات عامل انسانی است. وی با اشاره به ارتقای سطح کیفی خودروها و نقش آنها در تصادفات در کنار فرهنگ‌سازی، بر ضرورت فرهنگ‌سازی از پیش دبستانی تا دبستان و مقاطع بالاتر تأکید کرد و گفت: فرد قانون مدار همواره به همه قوانین احترام می‌گذارد؛ همان چیزی که در سال‌های گذشته در زمینه بستن کمربند ایمنی شاهد آن بودیم. 
در پایان این مراسم به شکل پرسش و پاسخ همیاران مهربان ترافیک نقطه نظراتی پیرامون حوزه ترافیک شهری بیان کردند و مسئولان مربوطه در این رابطه پاسخ دادند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی