[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

طرح بدون کاغذ اجرایی شد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس از خدمات تمام الکترونیک یک مجتمع قضایی در شیراز خبر داد. به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس، حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی با اشاره به حرکت مجموعه قضایی استان فارس به سمت ارائه خدمات الکترونیک قضایی گفت: مجتمع شماره 4 شوراهای حل اختلاف شیراز خدمات خود را به صورت کاملاً الکترونیکی ارائه و طرح دادرسی بدون کاغذ را به صورت 100 درصد اجرایی کرده است.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با بیان اینکه کلیه فرایند دادرسی در این مجتمع روی سرورهای رایانه ای ثبت و ضبط می‌شود، ادامه داد: مراجعان نیز خدمات ارسال لوایح و دریافت ابلاغات را به صورت الکترونیکی ارسال می‌نمایند.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی با بیان اینکه در راستای تشویق حوزه‌های قضایی به استفاده از زیرساخت‌های الکترونیکی، عملکرد حوزه‌های قضایی هر ماه در این خصوص موردسنجش قرار می‌گیرد، گفت: علاوه بر مجتمع شماره 4 شورای حل اختلاف شیراز که به صورت 100 درصد خدمات الکترونیک ارائه می‌نماید، حوزه قضایی فراشبند با میانگین 5/33 درصد خدمات قضایی، جویم با 25 درصد و زرقان با 22 درصد در 7ماهه سال جاری دارای بهترین جایگاه در ارائه خدمات الکترونیک قضایی می‌باشند.
وی با تأکید بر اینکه مسیر طولانی و سختی را در دستیابی به اهداف کامل طرح در پیش داریم، تصریح کرد: در این راستا علاوه بر قضات دادگستری استان، وکلا و کارشناسان و مراجعان به دادگستری نیز باید همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند تا این مسیر تحولی در دوران تحول و تعالی قوه قضائیه با شتاب بیشتری ادامه یابد.
معاون قضایی و فناوری اطلاعات و ارتباطات دادگستری استان فارس نیز با اشاره به مزایای ویژه ارائه خدمات قضایی به صورت الکترونیکی بیان داشت: کاهش وابستگی به فضای فیزیکی، تسهیل ارائه خدمات به صورت غیرحضوری، ذخیره کلیه اطلاعات و اسناد پرونده با قید زمان و جزئیات در پرونده و عدم امکان حذف آن و عدم نیاز به اشغال فضای فیزیکی در راکد کردن پرونده از جمله این مزایاست.
علی مؤمن حسین پور تصریح کرد: در راستای اجرای بهتر طرح دادرسی بدون کاغذ کلیه پرسنل شعب و شوراهای حل اختلاف به صورت پیوسته مورد آموزش قرار گرفته اند که در همین راستا آموزش‌های لازم برای 4هزار نفر ساعت پرسنل دادگستری و 1200 نفر ساعت نیز برای پرسنل شورای حل اختلاف اجرا شده است.
وی افزود: تاکنون مراجع متعددی همچون دادستانی کل کشور، ثبت اسناد و املاک، اداره کل زندان‌ها، نیروی انتظامی، پزشکی قانونی، بانک مرکزی، پلیس گذرنامه و راهور ناجا به صورت الکترونیک با شعب محاکم و دادسراها ارتباط الکترونیکی برخط دارند که کمک شایانی در تکمیل فرایند ارائه خدمات تمام الکترونیک قضایی داشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی