[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

زیرساخت‌های صنعتی تقویت شود، روزنامه شیراز نوین

در بازدید استاندار فارس از شهرک صنعتی ارسنجان تصمیماتی در خصوص تأمین زیرساخت‌های آب، برق و مخابرات اتخاذ شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، دکتر ایمانیه استاندار فارس در سفر خود به شهرستان ارسنجان با همراهی نماینده مردم شهرستان‌های ارسنجان مرودشت و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی معاونین و جمعی از مدیران کل استان از شهرک صنعتی ارسنجان بازدید و دستوراتی به منظور رفع مشکلات این شهرک صنعتی صادر کرد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: تسریع در اجرای خط انتقال برق اختصاصی دومداره، تأمین آب از محل خط انتقال آب به ارسنجان، توسعه شبکه مخابراتی در بستر فیبر نوری و تأمین گاز پایدار از مهم‌ترین زیرساخت‌های این شهرک صنعتی است که باید توسط دستگاه‌های اجرایی برای حمایت از تولید و در راستای رفع موانع تولید تأمین شود.
احد فتوحی افزود: زیرساخت مناسبی در شهرک صنعتی ارسنجان برای ایجاد واحدهای جدید صنعتی و جذب سرمایه گذاران فراهم شده است و ۷۰میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌ها در این شهرک صنعتی اختصاص یافت. فتوحی ادامه داد: در زمینه زیرساخت‌ها برخی طرح‌ها نظیر جدول و آسفالت در مرحله اجرا و برخی طرح‌ها نظیر توسعه شبکه داخلی آب و گاز به اتمام رسیده است. وی افزود: در این شهرک صنعتی ظرفیت ایجاد و استقرار ۱۶۴ واحد صنعتی با پیش‌بینی ۸۵۰ نفر اشتغال و نیز جذب سرمایه‌گذاران فراهم‌ شده است. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: همه زیرساخت‌ها برای استقرار واحدهای صنعتی در این شهرک صنعتی فراهم شده و شهرک صنعتی ارسنجان با ۶۶ هکتار مساحت دارای امکانات زیربنایی نظیر آب، برق، گاز، شبکه فاضلاب و تصفیه خانه فاضلاب است و طرح آسفالت ورودی، شبکه روشنایی نیز در این شهرک صنعتی اجرایی خواهد شد. وی افزود: هم اکنون ۷۱ قرارداد با سرمایه گذاران برای ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی منعقد شده که از این تعداد ۲ واحد با اشتغال زایی ۳۰ نفر در مرحله بهره برداری است.
فتوحی از سرمایه گذاران خواست با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان ارسنجان و وضعیت مناسب زیرساختی در این شهرک صنعتی، از این فرصت برای ایجاد واحدهای تولیدی و اشتغال پایدار صنعتی در این شهرستان استفاده کنند.
وی بیان کرد: واحدهای تولیدی در این شهرک صنعتی که به بهره‌برداری برسند، تا ۱۳ سال معاف از مالیات هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی