[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۸
  • دوره جدید

دریافت دو دوز واکسن به ۷۶ درصد رسید ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در چهارصد و پنجاه و یکمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه اعلام کرد: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون تاکنون، ۸۸ و نیم درصد دوز اول و ۷۶ درصد از جمعیت هدف زیرمجموعه دانشگاه نیز دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید وحید حسینی» با اشاره به تلاش تیم‌های واکسیناسیون استان برای گسترش پوشش جمعیت واکسینه فارس، از افرادی که تاکنون واکسن دریافت نکرده اند، خواست تا با تسریع در مراجعه به پایگاه‌های واکسیناسیون، در افزایش ایمنی عمومی جامعه سهیم شوند.
او با اعلام نتایج آخرین بررسی‌های آماری در خصوص تأثیر واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، پیامد مثبت توجه به این دو اصل مهم را حفاظت از سلامت خود و جامعه در برابر این بیماری دانست.
دکتر حسینی با بررسی آخرین وضعیت کرونا در استان، بیشترین آمار جان‌باختگان این بیماری طی روزهای اخیر را مبتلایان به بیماری‌های زمینه ای عنوان کرد و گفت: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی باکیفیت در راستای حفظ سلامت مردم استان در برابر این بیماری، رسالت اصلی مجموعه سلامت است که با تمام توان و به صورت جدی دنبال می‌شود.
او در بخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن دعوت از مردم استان برای مشارکت جدی در ایمن سازی جامعه، افزود: پایبندی مردم به این مسئولیت مهم، بهترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ و قطع زنجیره انتقال ویروس کروناست. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن پیگیری آخرین روند واکسیناسیون در استان و آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز سه شنبه و دیروز چهارشنبه در فارس، به بررسی آمار ابتلا در مناطق مختلف استان، وضعیت سلامت بیماران در بخش‌های کووید ۱۹ بیمارستان‌های استان، روند بهبودی مبتلایان و علت‌های جان باختن بیماران طی ۲۴ ساعت گذشته 
در استان پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی