[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

طرح سواد حرکتی اجرایی شد ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: طرح سواد حرکتی ویژه دانش آموزان دوره ابتدایی برای ارتقای سلامت جسمانی دانش آموزان استان آغاز شد. اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس چهارشنبه از قول فرهاد اسماعیلی افزود: در دوران کرونا دانش آموزان دچار آسیب‌های فراوان جسمی از جمله افزایش وزن و چاقی و ناهنجاری اسکلتی شدند که با اجرای طرح کوچ (کنترل وزن و چاقی) و سواد حرکتی درصدد حل این معضلات هستیم. مدیرکل آموزش و پرورش فارس که در آیین استانی اجرای طرح سواد حرکتی دانش آموزان فارس در دبستان شهید فرج الله محمدی ناحیه ۲ شیراز سخن می‌گفت، ادامه داد: با اجرای طرح کنترل وزن و چاقی متوجه شدیم ۲۶ درصد از دانش آموزان فارس دچار اضافه وزن و چاقی هستند. اسماعیلی گفت: طرح سواد حرکتی برای یکصد و ۱۵هزار دانش آموز دوره ابتدایی فارس اجرا خواهد شد. رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی آموزش و پرورش فارس نیز اظهار کرد: مطالعات منظمی از سال ۱۳۹۵ در وزارت آموزش و پرورش بر روی ساختار قامتی و جسمانی دانش آموزان آغاز شد که منجر به تدوین و اجرای طرح کوچ و سواد حرکتی شده است.
آیت الله دهقان گفت: سواد حرکتی را می‌توان دانش، درک، آگاهی و شایستگی بدنی و جسمانی افراد برای اجرای فعالیت‌های باکیفیت حرکتی دانست که این حرکات راه رفتن صحیح، نشستن صحیح، لی لی کردن، جهیدن، پریدن و سایر حرکات بنیادی جسمانی را شامل می‌شود. وی بیان کرد: این طرح ۳۰ درصد از دانش‌آموزان شهری را شامل می‌شود و در اردیبهشت ماه با ارزیابی نهایی دبیران تربیت بدنی و اولیا به پایان می‌رسد.
رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی آموزش و پرورش فارس افزود: هر کلاس و پایه ای آزمون و حرکات مخصوص به خود دارد که برای اجرای موفق این طرح همکاری اولیا در مدارسی که کلاس‌هایشان غیرحضوری است، بسیار ضروری است. دهقان اعلام کرد: این آزمون در ۲ مرحله اجرا می شود که نتایج ارزیابی اولیه و ثانویه برای بررسی روند پیشرفت مقایسه خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی