[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

باید زیستمان‌های متفاوت دانشجو را درک کنیم، روزنامه شیراز نوین

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان فارس در اولین دوره آموزشی مدیران اجرایی نهاد رهبری دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور گفت: برنامه ریزی صحیح فرهنگی برای دانشجو نیازمند درک زیستمان دانشجویان است.
به گزارش خبرگزاری آنا، حجت الاسلام و المسلمین حمید مقامی در اولین دوره آموزشی مدیران اجرایی و مسئولان واحد خواهران دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز برگزار شد، اظهار کرد: برای کار فرهنگی جهت دانشجویان باید زیستمان‌های متفاوت دانشجو را درک کنیم و برنامه ریزی‌های متفاوت نیز انجام دهیم. 
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان فارس با اشاره به تنوع و تکثر رشته‌ها و دانشجوهای مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی، بیان کرد جهت برنامه ریزی فرهنگی برای این دانشجویان باید اکوسیستمی که در آن تحصیل می‌کنند و شرایط رشته آنها را خوب شناخت و در برنامه‌ریزی‌ها نیز به این تفاوت‌ها توجه کرد. وی افزود: دانشجوها در فضاهای مختلف کار می‌کنند و زیستمان‌های متفاوتی را درک می‌کنند؛ بنابراین باید برنامه‌های متفاوتی برای آنها طرح‌ریزی شود و استفاده از فضای عام و برنامه‌های عمومی برای همه دانشجویان قابل 
استفاده نمی‌باشد.
مقامی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌ها گفت: در مجموعه دانشگاه‌های مختلف ظرفیت‌های گوناگونی وجود دارد که باید آنها را یافت و از آنها استفاده کرد. یکی از این ظرفیت‌ها دوره‌های ضمن خدمت کارکنان است که قابل تعمیم به خانواده‌ها و حتی قابل تعمیم به دانشجویان نیز است و استفاده از ظرفیت گروه‌های معارف برای برگزاری کارگاه‌های خانواده و طراحی آموزش خانواده‌ها نیز موردتأکید است. وی بیان نمود: شخصیت اصلی دانشجو در محاورات و گفت‌وگوهای رسمی کمتر قابل درک است؛ بنابراین کسی می‌تواند کار فرهنگی اثرگذار برای دانشجو را برنامه‌ریزی کند که شرایط مختلف و مراحل مختلف زندگی و شخصیت غیررسمی دانشجو را به خوبی شناخته باشد و روی آن تحلیل و بررسی نموده باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی