[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

کاری که بعد از هر وعده غذایی بهتر است انجام دهید، روزنامه شیراز نوین

اگر فردی هستید که به سلامت بدن خود اهمیت می‌دهید باید کارهایی را بعد از هر وعده غذایی انجام دهید و همچنین از انجام برخی کارها پرهیز کنید.
به گزارش نمناک، آیا عاداتی هستند که بعد از هر وعده غذایی باید آن ها را رعایت کنید؟ بله، در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک عاداتی را به شما معرفی می‌کنیم که نه تنها به هضم و گوارش بهتر کمک می‌کنند، بلکه برای سلامت دندان و دستگاه گوارش نیز باید آن‌ها را رعایت کنید. پس بهتر است تنبلی را کنار بگذارید و برای افزایش سلامت بدن خود این عادات را به انجام برسانید.
غرغره کردن بعد از وعده غذایی
شما باید بعد از هر وعده غذایی دهان خود را با آب غرغره کنید تا اجزای باقی مانده از مواد غذایی از دهانتان بیرون بریزد که این اجزا معمولاً بین لثه و دندان گیر می‌کنند و با انجام این کار، شسته شده و بیرون می‌ریزند.
بعد از وعده غذایی سریع آب نخورید
انجام این کار باعث می‌شود که اسید داخل شکم خنثی شود؛ اسیدی که ورودش برای کامل کردن گوارش لازم است؛ پس حداقل 20 دقیقه بعد از غذا صبر کرده و بعد آب بخورید.
بعد از غذا میوه نخورید
میوه بعد از غذا یعنی وارد کردن کربوهیدرات اضافه به بدن که دلیل اصلی اضافه وزن است. اگر به مقداری شیرینی تمایل دارید، می‌توانید یک عدد میوه خیلی کوچک استفاده کنید که کالری خیلی کمی ‌دارد اما خوردن میوه به مقدار زیاد بعد از وعده غذایی، باعث ایجاد مشکل خواهد شد.
به کافئین نه بگویید
عادت خوردن چای یا قهوه، درست بعد از وعده غذایی را کنار بگذارید، زیرا مانع جذب آهن بعد از مواد غذایی می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی