[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

هشدار سردار سیاری به تهدیدهای احتمالی دشمن: آزموده را آزمودن خطاست، روزنامه شیراز نوین


فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در صورت هرگونه تهدیدی علیه جمهوری اسلامی، ثابت خواهیم کرد آزموده را آزمودن خطاست.
امیر دریادار حبیب‌الله سیاری به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی، به مرور شرایط کشور در عملیات بیت‌المقدس و تشریح مشخصات، ویژگی‌ها و نتایج این عملیات پرداخت.
وی ادامه داد: عملیات‌های مروارید، بیت‌المقدس، فتح‌المبین و والفجر، حماسه‌هایی است که توسط رزمندگان اسلام انجام و موجب افتخار جمهوری اسلامی ایران شد. رزمندگان اسلام در عملیات بیت‌المقدس میل جنگ‌جویی را از دشمن گرفتند و میل توسعه‌طلبی ارتش عراق را از بین بردند. این در حالی بود که این عملیات در آستانه نشست اجلاس سران غیرمتعهد انجام شد.
سیاری با تشریح مشخصات،‌ ویژگی‌ها و نتایج عملیات بیت‌المقدس گفت: این عملیات با رمز «علی‌ابن‌ابیطالب» با حضور نیروهای مسلح و مردم در دهم اردیبهشت سال 61 به مدت 26روز در جنوب غربی اهواز انجام شد که از سوی امام خمینی(ره)، فتح‌الفتوح نام گرفت. برای انجام این عملیات بزرگ فقط یک ماه فرصت داشتیم، اما رزمندگان اسلام توانستند دشمن و حامیان فرامنطقه‌ای آنان را در منطقه‌ای به وسعت 6هزار کیلومتر مربع غافلگیر و زمین‌گیر کنند.
وی رمز موفقیت این عملیات را انگیزه الهی رزمندگان اسلام دانست و افزود: عاملی که باعث شد در مدت محدود 26روزه، حجم عظیمی از نیروی انسانی، مهمات، جنگ‌افزار و تدارکات رزم را تأمین کنیم، ایمان و انگیزه رزمندگان اسلام بود. فرمانده نیروی دریایی ارتش از افزایش سطح دفاعی و بازدارندگی نیروهای مسلح کشور خبر داد و افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری با سه مؤلفه ایمان، دانش و شجاعت سطح دفاعی و بازدارندگی نیروهای مسلح ارتقا خواهد یافت و در صورت هرگونه تهدیدی علیه جمهوری اسلامی، ثابت خواهیم کرد آزموده را آزمودن خطاست.
پس از گزارش فرمانده نیروی دریایی ارتش،‌ رئیس مجلس شورای اسلامی برای رزمندگان اسلام،‌ نیروهای مسلح، خانواده شهدا و ایثارگران آرزوی توفیق و موفقیت کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی