[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

فرماندهی انتظامی فارس : برخورد با هنجارشکنان در ماه مبارک رمضان، روزنامه شیراز نوین

فرماندهی انتظامی استان فارس با صدور اطلاعیه‌ای بر لزوم تکریم و تعظیم شعائر اسلامی در ماه مبارک رمضان تاکید و اضافه کرد که با افرادی که رفتارهای هنجارشکنانه‌ای در این ایام داشته باشند، برخورد خواهد شد. 
به گزارششیرازنوین به نقل از سایت پلیس فارس، در این اطلاعیه از عموم شهروندان و صاحبان اصناف درخواست شده است که نسبت به حفظ حرمت ماه مبارک رمضان را داشته و از شعائر اسلامی در این ایام مراقبت کنند. 
در این اطلاعیه آمده است: از عموم شهروندان انتظار می‌رود برای تقویت مراتب خویشتن داری، تحکیم پیوندهای ایمانی و گسترش ارزش‌های اخلاقی، هنجارهای دینی و به ویژه عفاف و حجاب در محیط‌‌های عمومی با دقت بیشتری از سوی همگان رعایت شود؛ بدیهی است، با معدود افرادی که احتمالا به نحو مشهودی هنجارشکنی کنند، برخورد قانونی لازم انجام می‌شود. 
در بخشی از این اطلاعیه تاکید شده است: براساس احکام نورانی اسلام، مسافران و بیماران از روزه‌داری معاف هستند و تمام کسانی که دارای عذر شرعی هستند، از خوردن، آشامیدن و استعمال دخانیات در ملاء عام خودداری کنند. 
فرماندهی انتظامی فارس همچنین خطاب به صاحبان اصناف و مشاغل مختلف خواسته که دستورات شرعی را در این ایام رعایت کنند و از متصدیان هتل‌ها، مهمان پذیرها، رستوران‌های بین راهی، پایانه‌ها، فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه‌آهن خواسته شده تا با اخذ مجوز از مراجع ذیربط و ضمن رعایت شئون اسلامی و پوشش فضای خود به مسافران ارائه خدمات کنند. 
در اطلاعیه فرماندهی انتظامی فارس تاکید شده است که سایر رستوران‌ها و مراکز پذیرایی از اذان صبح تا هنگام افطار حق پذیرایی از مشتریان را ندارند. 
در پایان این اطلاعیه تاکید شده است: فرماندهی انتظامی استان فارس نسبت به ارتقاء امنیت معابر، بوستان‌ها و تسهیل در رفت و آمد وسایل نقلیه، به ویژه در زمان افطار و شب‌های قدر توجه کرده و اقدامات لازم را در این زمینه انجام خواهد داد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی