[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

مدیر کل بنیاد مسکن فارس: تداوم محرومیت‌زدایی روستاها به توسعه این مناطق شتاب می‌دهد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس گفت: راهبردهای دولت یازدهم در زمینه محرومیت زدایی موجب شد گام‌های اساسی برای کاهش شکاف طبقاتی بین شهرو روستا برداشته شود و محرومیت زدایی در روستاها با عمران و آبادانی‌های انجام شده محقق شود که تداوم این رویکرد در دولت دوازدهم می‌تواند به توسعه بیشتر و پر شتاب تر در روستاها بینجامد. 
مهندس عطاالله زمانی پنجشنبه اظهار داشت: دکتر روحانی در دولت جدید بر رسیدگی بیشتر به امور روستاها با تاکید بر ایجاد اشتغال و رفع بیکاری تاکید دارد، تاکید بر محرومیت زدایی و توسعه روستایی از راهبردهای اصلی دولت دوازدهم است که خادمان مردم در بنیاد مسکن نیز آن را به فال نیک می‌گیرند و بر لزوم توسعه و تداوم آن تاکید می‌کنند. مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس به ماموریت اصلی این بنیاد در محرومیت زدایی و توسعه روستایی اشاره کرد و گفت:بخشی از این ماموریت در مقاوم سازی اماکن فرسوده روستایی و اجرای طرح‌های هادی و بهسازی روستایی خلاصه می‌شود. 
 زمانی همچنین با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های مهم بنیاد مسکن در زمینه توسعه روستاها تهیه طرح هادی است گفت: این بنیاد در همه روستاهای بالای 20 خانوار در استان که حدود 2 هزار و 400 روستا است، اقدام به تهیه طرح هادی کرده است و بزودی جشن اتمام تهیه طرح‌های هادی در روستاهای بالای 20 خانوار را برگزار می‌کند. 
وی درباره مقاوم سازی مسکن روستایی نیز گفت : در دولت یازدهم تامین منابع مقاوم سازی سالانه برای 200 هزار مسکن روستایی پیش بینی شده بود و امیدواریم این روند در دولت دوازدهم نیز تداوم یابد. 
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس همچنین بر لزوم مساعدت و همراهی دولت دوازدهم برای احداث مسکن حمایتی و اجتماعی تاکید کرد و گفت: سالانه 150 هزار واحد مسکن شهری در قالب مسکن اجتماعی و برای کمک به خانه دار شدن افراد محروم جامعه احداث می‌شود، این موضوع در مصوبه اسفند سال 95 هیات وزیران مبنی بر اجرای طرح مسکن اجتماعی و حمایتی توسط بنیاد مسکن و با تامین منابع مالی لازم توسط دولت به تصویب رسیده است که امید است در ماه‌های نخست فعالیت دولت دوازدهم عملیاتی شدن آن شتاب گیرد. 
زمانی همچنین بر لزوم توجه به توسعه گردشگری در دولت دوازدهم تاکید کرد و گفت: توسعه گردشگری روستایی یکی از منابع مهم ایجاد درآمد و اشتغال در روستاها است، در برنامه ششم توسعه پیش بینی ایجاد 300 روستای هدف گردشگری شده است، تامین منابع برای رونق گردشگری دراین روستاها از برنامه‌های آتی دولت است و دولت دوازدهم سازوکارهای اجرای این مهم را تدوین خواهد کرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی