[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

وحید رضایی: خدا می‌خواست صعودمان شیرین‌تر شود، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: صدایش بدجوری گرفته. ظاهراً در بازی پراسترس چهارشنبه در قم، به اندازه یک فصل فریاد زده تا بازیکنانش به هر قیمیتی که شده حاصل تلاش یک فصل خود را دریافت کنند. «انقدر داد و فریاد کردم که صبح روز بعد اصلاً صدام در نمیومد. الان یه ذره بهتر شدم. خدا رو صد هزار مرتبه شکر که خستگی تو تنمون نموند. همه چی دست خدا بود» وحید رضایی موفق شد دو سال بعد از صعود با بهمن به لیگ یک، این بار هم با یک تیم بومی دیگر به این مسابقات صعود کند و توانایی‌های خود را به عنوان یک سرمربی موفق در فوتبال شیراز به اثبات برساند.
ضمن عرض تبریک و تشکر به شما بابت این صعود دلچسب، درباره بازی با شاهین صحبت کنید. به نظر می‌رسید بازی خیلی سختی بود.
همانطور که پیش بینی می‌کردیم، بازی سختی بود. مقابل یک تیم قَدَر صف آرایی کردیم. تیمی که 4-5 بازیکن لیگ برتری و 4-5 بازیکن لیگ یکی داشت. تیم با تجربه‌ای بود و پیش بینی بازی سختی می‌شد. ولی با زحمت و تلاش بچه‌ها توانستیم بازی را کنترل کنیم و به نتیجه لازم هم برسیم.
به نظر می‌رسید به حفظ نتیجه و کشیده شدن بازی به وقت اضافه راضی بودید. خیلی محتاط بازی نکردید؟
به مساوی که راضی نبودیم. اما شرایط بازی اینطور ایجاب می‌کرد که محتاط بازی کنیم. حاصل زحمات یک تیم در این بازی خلاصه می‌شد. 
دو تعویض هم گذاشته بودید برای وقت اضافه. شاید می‌خواستید در 30دقیقه وقت اضافه کار را تمام کنید.
ما یک تعویض زودهنگام داشتیم. صادق کرمی که تعویض شد بعد ما دیدیم ممکن است بازی به وقت اضافه برود و آنجا 120 دقیقه بازی کردن خیلی سخت است. آن هم پس از این لیگ فرسایشی. برای همین تعویض‌هایمان را نگه داشتیم. پلی آف هم شرایط خاص خودش را دارد. باید خیلی با آرامش بازی می‌کردیم. اینطور بازی‌ها خیلی سخت است. اما بچه‌ها همه جوره آماده بودند و می‌خواستند هر طور شده نتیجه زحماتشان را بگیرند. این کمترین حق بچه‌های ما بود. باید مستقیم صعود می‌کردیم اما با شرایطی که پیش آمد کارمان پیچیده‌تر شد. خدا می‌خواست صعودمان شیرین‌تر شود. درست است که خیلی سختی کشیدیم اما خیلی شیرین‌تر شد؛ در شهر قم و کنار حرم حضرت معصومه. بچه‌ها آنجا انرژی خیلی خوبی گرفتند با توسلی که به ایشان کردند. 
پس از بازی پولی به بازیکن‌ها پرداخت شد؟ پاداش‌هایی که وعده داده شده بود عملی شد؟
تا این لحظه که نه اما تأکید می‌کنم که سعی و تلاش مدیریت باشگاه این است که بچه‌ها و کادر فنی به حق و حقوقشان برسند. بعد ازآن برویم سراغ وعده‌های مسئولان و پاداش‌هایی که قول داده اند.
برای فصل جدید چه زمانی استارت می‌زنید؟
فعلاً باید دید سیاست باشگاه در قبال نگه داری این تیم چیست. این تیم اگر می‌خواهد در لیگ یک شرکت کند باید تقویت شود. یک سری نقطه ضعف باید برطرف شود و برای این کار به 4-5 بازیکن با تجربه نیاز داریم. شرایط لیگ یک خیلی فرق می‌کند. تیم‌هایی هستند که 4سال است در لیگ یک قرار دارند و حالا آماده صعود به لیگ برتر هستند.
فکر می‌کنید چقدر بودجه لازم دارید که بخواهید نتیجه بگیرید؟
اگر بخواهیم صعود کنیم حداقل 6-7 میلیارد. در لیگ دو تیم‌هایی بودند که کمتر از 3-4 میلیارد خرج نکردند در حالی که تیم ما در صورت پرداخت تمامی حق و حقوق، تمام مخارجش به یک میلیارد نمی‌رسد. بنابراین برای صعود، به 6-7 میلیارد تومان به علاوه امکانات دیگر، زمین تمرین مناسب و زمین مسابقه مناسب نیاز داریم. باید بستر فراهم شود وگرنه می‌رویم و به مشکل می‌خوریم.
خودتان ترجیح می‌دهید در کدامیک از استادیوم‌های شیراز به میدان بروید؟
هر زمینی که کیفیت داشته باشد و استاندارد باشد. هم چمن خوب داشته باشد و هم استادیوم مناسب برگزاری مسابقه باشد. 
به نظر می‌رسید با توجه به کیفیت برق جدید در طول مسابقات، این تیم شایسته‌ترین تیم برای صعود مستقیم به لیگ یک بود. چرا این اتفاق نیفتاد؟
واقعاً اگر قرار بود حق به حقدار برسد، باید مستقیم صعود می‌کردیم. این قانون دور دوم زیاد جالب نیست. امیدوارم امسال لیگ دو هم در یک گروه برگزار شود. ما با احتساب بازی‌هایمان در جام حذفی، 38هفته بازی کردیم! یعنی بیش از تیم‌های لیگ برتر. برای یک تیم لیگ دویی 38هفته خیلی زیاد است. با وجود این و با توجه به مشکلاتی که برای مدیریت باشگاه به وجود آمد، این موفقیت که حاصل تلاش مجموعه باشگاه برق جدید فارس است را به همه تبریک می‌گویم.
حرف پایانی؟
تشکر می‌کنم از تمام کسانی که ما را یاری کردند. با قلب‌هایشان می‌خواستند که صعود کنیم. برایمان دعا می‌کردند.با دعاها و پیامک‌هایشان به ما انرژی می‌دادند. از روزنامه شما تشکر می‌کنم که اخبار ما را همیشه انعکاس دادید. پشتیبان تیم ما بودید و واقعیت‌ها را می‌نوشتید. خیلی خوشحالم که شرمنده محبت‌هایتان نشدیم. همه کسانی که ما را اذیت کردند را هم به خدا واگذار می‌کنم. همه کسانی که نقشه کشیدند و نمی‌خواستند تیم بالا بیاید. ما حواسمان به کار خودمان بود. به هیچکس باج ندادیم. از هیچکس توصیه قبول نکردیم.
خیلی بازیکن‌ها به ما توصیه شدند اما آنها را برنداشتیم. بازیکن‌هایی برداشتیم که لیاقتش را داشتند. آمدند و تست دادند و پذیرفته شدند و در نهایت هم نشان دادند که لیاقت این اعتماد را داشتند. خدا کمک کرد و تیم صعود کرد و شادی و شور و شعفی به شهر شیراز دوباره برگشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی