[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

پاسخ وزارت کشور به آیت‌الله موحدی کرمانی: بحث آرای حلال آسیب جدی به وحدت و امنیت ملی می‌زند، روزنامه شیراز نوین

وزارت کشور در اطلاعیه‌ای به اظهارات روز گذشته آیت‌الله موحدی کرمانی واکنش نشان داد و اعلام کرد تقسیم‌بندی این مردم عزیز و بزرگوار به عناوینی مانند انقلابی و غیرانقلابی یا آرای حلال و... ظلم بزرگی است که باعث ایجاد تفرقه و آسیب جدی به وحدت ملی و امنیت ملی می‌شود.
متن کامل این پاسخ بدین شرح است:
ملت شریف و بزرگوار ایران
روز پنجشنبه، چهارم خرداد مطالبی به نقل از آیت‌الله موحدی کرمانی در رسانه‌ها منتشر شد که با توجه به مراتب تقوی و سوابق ارزنده سیاسی و اجتماعی ایشان، بسیار مایه تعجب و غیرقابل باور بود. از آنجایی که این اظهارات می‌تواند محل بحث و ابهام و باعث ایجاد نگرانی و بدبینی شود، لذا نکاتی را به استحضار ملت آگاه و هوشیار می‌رسانیم.
1-  تمامی مراحل انتخابات ریاست جمهوری به ویژه در شعب اخذ رأی از ابتدای آغاز فرایند رأی گیری تا پایان شمارش و اعلام نتایج، با حضور ناظران شورای محترم نگهبان انجام گرفته است.
2-  تأکید می‌شود در هر شعبه حداقل سه ناظر شورای نگهبان حضور داشتند و تمامی صورت‌جلسات تنظیمی در تمامی شعب بدون استثنا به امضای ناظران محترم رسیده است، لذا وارد نمودن هرگونه ابهام در حماسه بزرگ مردمسالاری دینی، خدشه به آرای مردم و توهین و بی‌اعتبار نمودن دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات و به ویژه ناظران محترم شورای نگهبان تلقی می‌گردد.
3-  مشخص نیست استفاده از واژه «آرای حلال» بر چه مبنایی و با چه هدفی صورت گرفته است؟ ملت مسلمان و هموطنان سایر ادیان بر پایه استفاده از حق مصرح قانونی در تعیین سرنوشت خود به ویژه در لبیک به کلام گوهربار رهبر معظم انقلاب برای دفاع از هویت انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی و تحقق مشارکت حداکثری، به پای صندوق‌های رأی آمدند و بار دیگر حماسه سترگ آفریدند. تقسیم‌بندی این مردم عزیز و بزرگوار به عناوینی مانند انقلابی و غیرانقلابی یا «آرای حلال» و... ظلم بزرگی است که باعث ایجاد تفرقه و آسیب جدی به وحدت ملی و امنیت ملی می‌شود.
4-  اینکه از جناب آیت‌الله جنتی خواسته‌اند آرای آقای رئیسی از 16میلیون به 19میلیون و آرای آقای روحانی از 23میلیون به 21میلیون تغییر یابد، با هیچ منطق شرعی، قانونی و مردم‌سالاری مطبق نیست و ادعایی غیرباور است، چراکه:
-  اولاً ساحت مقدس اعضای محترم شورای نگهبان پاک و مبری از اینگونه مطالب است و آن عزیزان، امانت‌دار حق‌الناس بوده و در پیشگاه خداوند خود را مسئول می‌دانند و اگر نعوذبالله اینگونه باشد، نه از تاک نشان خواهد ماند و نه از تاک‌نشان.
-  ثانیاً با طرح چنین مباحثی، افکار عمومی داخل و خارج از کشور در مورد ما چه قضاوتی خواهند نمود؟ و واقعاً چه پاسخی برای این مطالب وجود دارد؟ آیا معاندان و دشمنان قسم خورده این کشور و ملت و انقلاب با استناد به این جملات و عناوین، علیه ما استفاده پلید نخواهند کرد؟ و آیا این موضوع القا نخواهد شد که «در گذشته» نیز چنین بوده است؟ فاین تذهبون... به کجا می‌روید؟؟
5-  ما به شورای نگهبان اعتماد کامل داریم و می‌دانیم در ساحت این نهاد انقلابی، چنین خطای فاحشی رخ نخواهد داد. مردم ما همگی برای تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب که همانا مشارکت حداکثری بود، به پای صندوق رأی آمدند و بر همین مبنا، ادای تکلیف کرده و آرای همگی بدون هیچ تبعیضی صحیح و نافذ است. همچنین یقین داریم ملت تاریخ‌ساز ایران، در کنار هم به عزت و پیشرفت کشور می‌اندیشند و پس از پایان رقابت، همچون نامزدهای محترم همگی مسیر و مرام رفاقت را پیشه می‌کنند.
خداوند منان را شاکریم که می‌توانیم بگوییم برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در 29اردیبهشت، مجریان و ناظران را مصداق این آیه شریفه قرار داد که: 
«إِنَّ اللَّهَ يَأمُرُكُم أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلىٰ أَهلِها»

مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور
 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی