[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

مطهری: دیوار بین اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان باید از بین برود ، روزنامه شیراز نوین

ایلنا: همایش تجلیل از فعالان ستاد اصول‌گرایان معتدل حسن روحانی با حضور نایب رئیس مجلس، معاون اجرایی رئیس جمهور، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس و جمعی از نمایندگان فعلی و ادوار مجلس و اعضای ستاد اصول‌گرایان معتدل سراسر کشور برگزار شد.
علی مطهری، نایب رئیس مجلس در این همایش با بیان اینکه معتدلین هر دو جناح کشور حلقه پیوندی به نام اعتدال دارند که با تمسک به آن همانند انتخابات اخیر مجلس و ریاست ‌جمهوری در همه زمینه‌ها می‌توانند به موفقیت دست یابند گفت: گفتمان عقلانیت و اعتدال بهترین مسیر برای انقلاب اسلامی است.
او با بیان اینکه اگر بخواهیم ریشه اصول‌گرایان معتدل را بررسی کنیم باید به مجلس هشتم برگردیم، اظهار داشت: در مجلس هشتم با گروهی از اصول‌گرایان تندرو مواجه بودیم که اجازه انتقاد و تذکر به دولت سابق را که پیاپی قانون‌شکنی می‌کرد نمی‌داد؛ اما ما و جمعی از اصول‌گرایان معتدل به عنوان نماینده مردم وظیفه داشتیم با این قانون‌شکنی‌های دولت قبل مبارزه کنیم.
نایب رئیس مجلس با تأکید بر اینکه دیواری که بین اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان وجود دارد باید از بین برود، اظهار داشت: گفتمان اعتدال و عقلانیت باید ادامه‌دار باشد، چراکه تندروی در مجلس و دولت به کشور آسیب می‌رساند.
مطهری، پدیده مبارکی که در این انتخابات اتفاق افتاد را پیدا کردن راه توسط مردم دانست و تصریح کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی روزی گفته بودند که دیگر نگران نظام نیستند؛ چراکه مردم راه خود و انقلاب را درک کرده‌اند و این فرموده را همه در روز ۲۹اردیبهشت به چشم دیدیم. 
نایب رئیس مجلس با بیان اینکه طرف مقابل از همه نیروهای خود در انتخابات استفاده کرد اما به نگرش مردم باخت، خاطرنشان کرد: طی چهار سال عمر دولت تدبیر و امید، تندروها حملات وسیعی به آن کردند، همچنین در جریان انتخابات علاوه بر هجمه و تهمت‌های سنگین، نیروهای خود را به روستاها و شهرهای مختلف برای تضعیف دولت به کار بستند؛ اما همه این کنش‌ها در نهایت با نگرش، تفکر و انتخاب مردم از بین رفت. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی