[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

عسکر پور: دق دلی خانه سینما را سر فیلمم در آوردند، روزنامه شیراز نوین

محمدمهدی عسگرپور در نشست «ماجان» اعتراض خودش را نسبت به فیلم‌های انتخاب شده در بخش مسابقه و نحوه داوری‌ها اعلام کرد. نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی «ماجان» به کارگردانی رحمان سیفی آزاد و تهیه کنندگی محمدمهدی عسگرپور بعد از نمایش این فیلم در برج میلاد برگزار شد.
در این نشست محمدمهدی عسگرپور تهیه کننده، رحمان سیفی آزاد کارگردان، لیلا لاریجانی فیلمنامه نویس، مهتاب کرامتی، سیما تیرانداز، محمد مهدی احدی و همچنین بازیگران خردسال این اثر عرفان برزین و سارا میرایی حضور داشتند.
رحمان سیفی آزاد که با «ماجان» اولین تجربه سینمایی اش را پشت سر گذاشت، درباره شکل گیری ایده فیلمش گفت: خانم لاریجانی این طرح را پیشنهاد دادند و در پروسه‌ای که به دنبال سرمایه گذار برای فیلم بودیم، به مؤسسه تصویر شهر رسیدیم. آقای عسگرپور هم طرح را خواندند و خوششان آمد و خانم لاریجانی نگارش فیلمنامه را شروع کردند. این کارگردان در ادامه در پاسخ به انتقادی درباره ریتم کند فیلمش گفت: هر قصه‌ای موقعیت و اقتضای خاص خودش را دارد که ریتمش نیز از آن نشأت می‌گیرد. من امیدوارم مخاطبان با شخصیت‌های فیلم همراه شده باشند و با آنها زلف گره بزنند و فیلم را دنبال کنند. محمد مهدی عسگرپور تهیه کننده این فیلم که سال گذشته «متولد۶۵» را نیز به عنوان فیلم اول در جشنواره داشت، در ادامه این نشست درباره حضورش به عنوان تهیه کننده در فیلم اول کارگردان‌ها گفت: مسئله اصلی من تهیه کنندگی نیست و این موضوع از سوابق کاری من نیز مشخص است. درباره این کار اما باید بگویم داستان را دوست داشتم و در هر کاری که احساس کنم حضورم به عنوان تهیه کننده می‌تواند کمک کند، حضور پیدا می‌کنم. عسگر پور در پایان در پاسخ به سؤالی درباره راه پیدا نکردن فیلمش به بخش مسابقه گفت: این را باید از هیئت انتخاب پرسید. جشنواره امسال از هر جهت درهم است. اساساً اینکه ۳۳فیلم قرار باشد در یک مدت محدود از نظر صدا، فیلمبرداری، تدوین و خیلی موارد دیگر مورد داوری قرار بگیرند، اساساً عجیب است و به نظر باید از کرات دیگر داور بیاوند. اما به هر حال صلاح مملکت خویش را خسروان دانستند. گرچه من تردید ندارم فیلم ما لااقل از ۷-۸ فیلم بخش مسابقه از جهات مختلف بهتر هست، اما خب می‌دانیم که با آن ترکیب دق دلی خانه سینما را دربیاورند.» 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی