[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

مدیر كل پزشكی قانونی فارس: آمار نزاع در فارس كاهش داشته است، روزنامه شیراز نوین


ایسنا: مدیركل پزشكی قانونی استان فارس مدعی شد كه براساس آمارها در سال 95 و در مقایسه با سال 94 شاهد كاهش نزاع در استان فارس بوده‌ایم .
دكتر سعید غلامزاده یكشنبه 7 خرداد در جمع خبرنگاران گفت: در سال 95 تعداد 31 هزار و 170 نفر مدعی نزاع به پزشكی قانونی در استان فارس مراجعه كرده‌اند . 
وی ادامه داد: از كل مراجعان به پزشكی قانونی در خصوص نزاع، 10 هزار و 117 زن و 21 هزار و 52 نفر مرد بودند. 
غلامزاده گفت: مقایسه آمار افراد مدعی نزاع مراجعه كننده به پزشکی قانونی در نقاط مختلف استان فارس در سال 95 با آمار این افراد در سال 94 نشان از كاهش 1.52 درصدی مراجعان دارد. مدیركل پزشكی قانونی استان فارس خاطرنشان كرد: در بررسی آمار مردان و زندان مراجعه كننده مدعی نزاع به پزشكی قانونی، شاهد كاهش 3.3 درصدی نزاع در مردان و افزایش 2.5درصدی نزاع در زنان هستیم. 
غلامزاده گفت: طبق آمارهای ارائه شده سازمان پزشکی قانونی، استان فارس در موضوع نزاع بعد از استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان شرقی، در رتبه پنجم كشور قرار دارد‌. 
وی با بیان اینكه سال گذشته تعداد 1458 نفر بر اثر حوادث رانندگی در فارس جان خود را از دست داده‌اند، گفت: استان فارس در سال 95 رتبه نخست كشور در مرگ ناشی از سوانح ترافیكی را به خود اختصاص داده است‌. 
غلامزاده افزود: این آمار نسبت به سال 1394 که تعداد فوتی‌ها 1374نفر بود، افزایش 6.11 درصدی را نسبت به سال قبل از آن در فارس نشان می‌دهد‌. غلامزاده افزود: از مجموع کشته‌شدگان حوادث رانندگی در سال 1395 تعداد 378 نفر بر اثر حوادث درون‌شهری و 1080 نفر بر اثر حوادث جاده‌ای فوت كرده‌اند‌. 
مدیركل پزشكی قانونی استان فارس گفت: تعداد مصدومان حوادث رانندگی در فارس، نسبت به سال گذشته 8.13 درصد افزایش را نشان می‌دهد‌. غلامزاده افزود: در سال 1395 تعداد 24 هزار و 900 نفر مصدوم ناشی از تصادفات در فارس ثبت شده است كه از این تعداد 17 هزار و 944 نفر مرد و 6هزار و 956 نفر زن بوده‌اند‌.  مدیركل پزشكی قانونی استان فارس گفت: بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی کشور، استان فارس در مصدومان سوانح ترافیکی بعد از استان‌های تهران و خراسان رضوی در رتبه سوم قرار گرفته است .


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی