[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

لاریجانی: گرایش اصلی انقلاب عدالت‌خواهی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افطار با ایتام بر ضرورت توجه به رشته‌های فنی و حرفه‌ای از سوی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تاکید کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افطار با ایتام بر ضرورت توجه به رشته‌های فنی و حرفه‌ای از سوی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تاکید کرد.
علی لاریجانی شامگاه یکشنبه در مراسم افطاری با جمعی از ایتام خطاب به حاضران در جلسه، گفت: یکی از بهترین جلسات ما، دیدار با شما است و صمیمیت در این نشست ها است که انسان را به خود جذب می کند.
وی با بیان اینکه گرایش عدالت خواهانه از مواردی است که در کشور مورد توجه است، ادامه داد: گرایش اصلی این انقلاب شکوهمند عدالت خواهی و رفع محرومیت‌هاست و یکی از اهداف تشکیل کمیته امداد با فرمان حضرت امام (ره) آن بود که افرادی که به نحوی دچار محرومیت هستند، تحت پوشش این نهاد قرار گیرند.
لاریجانی تاکید کرد: در مورد تشکیل سازمان بهزیستی نیز این مهم صدق می کند که افراد محروم را تحت پوشش قرار دهد که در این زمینه قانون هم تدوین شده است لذا 2 نهاد مهم در کشور به وجود آمد تا برخی افراد را تحت حمایت خود قرار دهد.
رئیس قوه مقننه با تاکید بر اینکه باید برای تحصیل، آینده و شغل افراد تحت پوشش کمیته امداد فکر و برنامه ریزی شود، تاکید کرد: در قانون برنامه ششم توسعه این نگاه وجود داشت تا به طبقات نیازمند کمک شود زیرا شما جوانان خلاقی هستید که استعدادهای خوبی نیز در شما نهفته است و باید برای شما فضایی ایجاد شود تا ابتکارات در درون شما شکل گیرد و صاحب شغل شوید.
وی تصریح کرد: مطمئن باشید همه بخش های مختلف در کشور به فکر شما هستند زیرا باور دارند که شما سرمایه کشور هستید و ما نیز به داشتن چنین فرزندانی افتخار می کنیم؛ مقام معظم رهبری نیز بارها بر موضوع حمایت از محرومان تاکید کرده اند.
لاریجانی یادآور شد: شما نیز از این فرصت استفاده کنید و به تحصیل بپردازید زیرا علم را نمی توان از کسی گرفت و باید این علم سرمایه درون خود را پرورش دهید؛ همچنین به رشته های فنی و حرفه‌ای بیشتر توجه کنید تا صاحب فن شوید.
وی گفت: اگر صاحب فن شوید بازار نیز به شما نیاز پیدا خواهد کرد و می توانید مستقل باشید این درحالی است که امروزه در برخی رشته ها دچار انباشت هستیم لذا شغل گیری برای این رشته ها نیز سخت است.
رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: ما برای در اختیار گرفتن امکانات و تسهیلات برای شما مصمم هستیم و طی این سال ها کمیته امداد و بهزیستی را تشویق کردیم تا این امکانات را در اختیار شما قرار دهد تا صاحب شغل شوید؛ حال امیدواریم بتوانید در این مسیر حرکت کرده و به زندگی سعادتمند نزدیک شوید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی