[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۸
  • دوره جدید

برگزاری ۱۵ هزار عنوان برنامه ویژه ارتحال امام (ره) در فارس، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر - محمود شبان سروستانی: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس از برگزاری 15 هزار برنامه به مناسبت ارتحال حضرت امام(ره) در سطح استان فارس خبر داد. حجت الاسلام محمد رضایی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس دیروز (8خرداد) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به دلیل تقارن ماه مبارک رمضان با ایام ارتحال امام (ره)، امسال اعزام کاروان زیارتی به حرم ایشان نداریم، گفت: برنامه‌های متعددی در شیراز و فارس به این منظور برگزار می‌شود. او بیان سیره امام راحل در جامعه را امری ضروری و واجب بر شمرد و تاکید کرد: اندیشه‌های امام (ره) را باید در وصیت نامه ایشان جستجو کرد؛ چرا که این وصیت نامه یک منبع عظیم سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است و می‌تواند جوامع را تحت تاثیر قرار دهد.
 رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد فارس، این ایام را فرصتی مغتنم برای انتقال اندیشه‌های امام (ره) درحوزه‌های سیاست، فرهنگی و اقتصادی عنوان و تصریح کرد: در این ایام بیش از یک هزار و 400 نفر مبلغ برای تبیین اندیشه‌های امام راحل (ره) به سراسر استان اعزام می‌شوند.
رضایی همچنین تقارن ماه مبارک رمضان و سالگرد ارتحال امام (ره) را دلیل عدم اعزام کاروان زیارتی به حرم ایشان نام برد و از برگزاری 15 هزار عنوان برنامه ویژه ایام ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی در فارس و شیراز خبر داد و افزود: 40 درصد این برنامه‌ها قرآنی است، برنامه‌هایی مانند محافل انس با قرآن کریم، شبی با قرآن، شب شعر، برگزاری مسابقات فرهنگی، مسابقه وصیت نامه امام (ره) و نمایشگاه کتاب از برنامه‌های این ایام است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با یادآوری این مطلب که میزگردهای مختلف در دانشگاه‌ها برای تبیین اندیشه‌های پیر جماران اجرا می‌شود، افزود: مراسم ختم قرآن در مساجد برگزار می‌شود و ثواب آن به روح امام خمینی (ره) هدیه می‌شود. وی با اشاره به اینکه در شیراز 2 برنامه اصلی و محوری وجود دارد که از ساعت 18 روز 13 خرداد در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (علیه السلام) برگزار می‌شود گفت: سخنران این مراسم آیت الله صدیقی، امام جمعه موقت تهران است و برنامه دوم هم از ساعت 18 روز 14 خرداد در حرم مطهر حضرت سید علاالدین حسین (علیه السلام) با حضور قاریان بین المللی برگزار می‌شود که سخنران این مراسم هم حاجی‌بابایی، رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی خواهد بود. او در پایان گفت: برای ایاب و ذهاب مردم با اتوبوسرانی هماهنگ شده است و ایستگاه‌های صلواتی هم در شب‌های این ایام فعالیت خواهند داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی