[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

شهردار شیراز در شورا: هیچ‌وقت رایزنی نکردم، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- محمد شبیری: رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با انتقاد از منتخبین دور پنجم شورای شهر شیراز گفت: منتخبان پنجمین انتخابات شوراها شیراز، تحت تأثیر فضای رسانه‌ای قرار نگیرند که بخواهند شورای کنونی را تخریب کنند و زحمات آنان را زیر سؤال ببرند.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، روز گذشته غلام‌مهدی حقدل در دویست‌وپانزدهمین جلسه شورای شهر شیراز اظهارکرد: اینکه شورای چهارم را شورای شعار بخوانند، قدری بی‌انصافی است؛ زیرا مجموعه شهرداری و شورای چهارم برای توسعه شهر شیراز اقدامات قابل توجهی نیز انجام داده‌اند.
این عضو شورا با بیان اینکه در دوره چهارم و علی‌رغم رکود حاکم بر کشور، درآمد شهرداری 300 درصد افزایش یافت افزود: با توجه به اینکه در طول ده سال گذشته 50میلیارد تومان برای قطار شهری هزینه شده بود ولی در دوره چهارم بیش از 570 میلیارد تومان در این پروژه هزینه و این پروژه افتتاح 
شد. 
وی با اشاره به اینکه برخی از منتخبان می‌گویند شورای چهارم به‌ دنبال تبدیل کردن شیراز به دبی است، این گفته را بی اساس دانست و گفت: همه افتخار ما به انقلابی بودنمان است؛ زیرا تنها تلاشمان عمران وآبادانی شهر بود که امروزه شاهد هستیم برخی افراد جانب انصاف را رعایت نمی‌کنند.
در ادامه شهردار شیرازعلیرضا پاک فطرت خطاب به منتخبین دور پنجم شورای شهر نیز گفت: افتخار مجموعه شهرداری بر این خواهد بود که هیچگاه برای گرفتن پست کلیدی مجموعه شهرداری رایزنی نداشته و مسئولان برای آبادانی شهر شبانه‌روز فعالیت دارند.
وی افزود: تمام مدیرانی را که من سرکار آورده و انتخاب کرده‌ام، اگر خارج از مجموعه شهرداری قادر به کسب درآمدی 2 تا 5 برابری نسبت به آنچه امروز به‌عنوان حقوق دریافت می‌کنند، نباشند، من در انتخابم اشتباه کرده‌ام.
شهردار شیراز گفت: مدیرانی که من بر سر کار آورده‌ام با مدیرانی که از شهرداری رفتند و دلال شدند بسیار تفاوت دارند.
وی در ادامه سخنان خود، به عزیمتش به همراه برخی از معاونان خود به کشور ژاپن اشاره کرد و افزود: به عقیده من لازم است برخی از مدیران مجموعه شهرداری به این کشور سفر کنند تا برخی از اقدامات فرهنگی و آموزشی را در شیراز اجرا کنند.
شهردار شیراز با بیان اینکه درطول سفر به شهر کیوتو هیچگاه پاکبان و سطل زباله‌ای را مشاهده نکردم؛ زیرا مسئولان شهر به گونه‌ای بستر‌های خدمات شهری را فراهم کرده‌اند که شهروندان زباله‌های خود را در مکان‌های مشخص، بیندازند.
پاک فطرت در خطاب به یک از اعضای شورای شهر شیراز گفت: مسائل فرهنگی تنها کمک کردن به هیئت مذهبی نیست؛ بلکه با هزینه‌کردن در امر آموزش نیز می‌توانیم به اهداف عالیه دست پیدا کنیم.
وی اضافه کرد: در شهر کیوتو با برخورداری از جمعیت یک میلیون و 800هزار نفری استفاده از خودرو شخصی امری غیرباور بود و اکثر افراد با استفاده از خطوط ریلی سریع السیر داخلی و ناوگان عمومی، سفر‌های درون شهری خود را انجام می‌دادند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی