[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۹
  • دوره جدید

۶ خرافه‌ای که در کاردیف علیه رئال مادرید خواهد بود، روزنامه شیراز نوین

این بار از زاویه‌ای دیگر شرایط پیش روی مادریدی‌ها را در فینال کاردیف بررسی می‌کنیم.
کمتر از 5روز به دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا باقی مانده است و همه رسانه‌های ورزشی در جهان بخشی از اخبارشان را به این دیدار جذاب و دیدنی و البته کلاسیک اختصاص داده اند.
نشریه اسپانیایی مارکا نیز از زاویه‌ای دیگر که شاید خیلی مورد توجه قرار نگیرد، این بازی را بررسی کرده است؛ خرافات! اتفاقی که در برخی کشورها که اسپانیا یکی از آن هاست مورد توجه قرار می‌گیرد و حالا به نظر می‌رسد خرافه‌ها نشان از شب تلخ مادریدی‌ها در کاردیف دارند.
در ادامه این یادداشت به 6اتفاق و نشانه خرافه‌ای که در شب فینال لیگ قهرمانان اروپا علیه رئال مادرید و زیدان است، می‌پردازیم:
قهرمانی در دو سال پیاپی لیگ قهرمانان اروپا
رئال مادرید این شانس را دارد تا در تاریخ لیگ قهرمانان از یک زاویه دیگر نام خود را ثبت کند و آن هم قهرمانی در دو سال پیاپی لیگ قهرمانان اروپاست که از زمانی که فرمت جدید این رقابت‌ها آغاز شده است، چنین اتفاقی هنوز نیفتاده و هیچ تیمی موفق به اینکار نشده است. تیم‌هایی نظیر میلان، یوونتوس و منچستریونایتد تیم‌هایی هستند که در آستانه این اتفاق بوده اند اما موفق نشده اند. رئال مادرید نیز فصل گذشته قهرمان اروپا شد و امسال در فینال حضور دارد.
قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان
از زمانی که رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان به راه افتاده است، هیچ تیمی موفق نشده در سالی که قهرمان این رقابت‌ها شده، در پایان فصل قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود. رئال مادرید این فصل قهرمان جام باشگاه‌های جهان شده 
است.
رویارویی با بازیکنان سابق
رئال مادرید در فصل 2015 برابر یوونتوسی حذف شد که موراتا بازیکن سابق درخشید و 2گل بسیار حساس زد. حالا اما در یوونتوس دو بازیکن سابق رئال یعنی خدیرا و هیگواین برای یووه بازی می‌کنند و ممکن است بار دیگر برابر کهکشانی‌ها خوش بدرخشند.
سال‌های فرد
رئال مادرید در این قرن تا به حال موفق به قهرمانی در سال‌های فرد نشده است. آخرین قهرمانی اروپایی رئال مادرید در سال‌های فرد به سال 1959 برمی گردد.
فاصله 7 ساله قهرمانی برای تیم‌های ایتالیایی
آخرین قهرمانی تیم‌های ایتالیایی در لیگ قهرمانان اروپا به اینتر و سال 2010 برمی گردد. پیش از آن میلان در سال 2003 و قبل از آن یوونتوس در سال 1996 قهرمان شده بودند. بدین ترتیب در این فاصله‌های 7ساله نوبت به قهرمانی یک تیم ایتالیایی دیگر در سال 2017 می‌باشد.
پیراهن بنفش‌رنگ رئال مادرید
به عنوان تیم مهمان، رئال مادرید در این فصل تنها 3بار در لالیگا از پیراهن بنفش خود استفاده کرده است و در 2مسابقه آن شکست خورده است. مادریدی‌ها به قید قرعه در دیدار فینال هم بنفش خواهند پوشید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی