[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

رصد بازار رمضان توسط بازرسان اصناف، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- سمیرا مولودی :

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان فارس از ساعات کاری مجاز صنوف مختلف در ماه مبارک رمضان خبر داد. سعید عرب در گفتگوی اختصاصی به خبرنگار شیرازنوین ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به تمام مردم فهیم فارس اظهار داشت: امسال نیز مانند سنوات گذشته با فرارسیدن ماه مبارک رمضان در جهت رفاه شهروندان عزیز، طرح ویژه نظارتی ماه مبارک رمضان توسط بازرسین مدیریت بازرسی و نظارت اصناف استان و با همکاری کامل اصناف خوب و خداجو، از ابتدا تا پایان ماه مبارک ادامه دارد. او با بیان اینکه مدیریت بازرسی و نظارت اصناف استان با استفاده از گشت‌های سواره و پیاده اقدام به رصد بازار و نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی می‌نماید، افزود: درچند سال گذشته با همکاری خوب و تمام و کمال اصناف محترم و رعایت ساعات کاری اعلام شده توسط مراجع ذیصلاح، موفق به ارائه سرویس خوبی به شهروندان گرامی بوده ایم که امیدوارم در رمضان امسال نیز با تعامل فی مابین بازار و مردم مومن و روزه‌دار، بتوانیم ضمن رعایت شأن و حرمت ماه مبارک از برکات آن نیز بهره مند گردیم. مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان فارس به ساعات کاری مصوب صنوف مختلف در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: کلیه صنوف از اذان صبح تا اذان مغرب ممنوع از سرو غذا می‌باشند. صنف بستنی و فالوده از 2 ساعت مانده به اذان مغرب، آش و ترحلوا از ساعت 14:30، کبابی از ساعت 18، کلیه فست فودها با استتار کامل از ساعت 19 و کله پزی‌ها از ساعت 15 مجاز به فروش آنهم به صورت بسته بندی هستند. عرب در ادامه افزود: شایان ذکر است کلیه رستوران‌ها و صنف نوشیدنی از اذان صبح تا اذان مغرب ممنوع از فروش می‌باشند و فروش، عرضه و سرو هر گونه مواد خوراکی و نوشیدنی در کلیه مکان‌های توریستی و اماکن متبرکه، قهوه خانه ها، مکان‌های ورزشی و تفریحی، کلیه باغات مجالس و فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره ای نیز از اذان صبح تا اذان مغرب ممنوع است. 
او در خصوص ساعات کار رستوران‌های بین راهی اذعان داشت: این نوع رستوران‌ها با استتتار کامل و مشروط بر اینکه حداکثر چهار واحد در مجاورت یکدیگر باشند مجاز به ارائه خدمات هستند که چنانچه بیش از چهار واحد باشند اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری با هماهنگی سایر دستگاه‌های مسئول برنامه فعالیت آنان را در ماه مبارک رمضان در نیمه اول و دوم به‌صورت تساوی و با رعایت ضوابط ارائه و مجوز لازم را صادر می‌نماید. 
مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان فارس اعلام کرد: از تعداد کل بیرون‌برها روزانه 50 واحد طبق نامه ارائه شده و بر اساس تراکم تعیین شده توسط اتحادیه رستوران داران اجازه فعالیت دارند که ضمنا اتاق اصناف موظف شد از تاریخ 1. 3. 96 ظرف مدت 24 ساعت لیست بیرون برها را به دادستانی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان و پلیس نظارت بر اماکن عمومی ارائه نماید. 
عرب اضافه کرد: بیرون برهای مجاز به فعالیت در شیفت خود ضمن استتار کامل و رعایت شئونات اسلامی موظف به نصب بنرهایی با موضوع حفظ حرمت ماه مبارک رمضان می‌باشند که ستاد امر به معروف و نهی از منکر و پلیس نظارت بر اماکن به صورت منظم و مستمر ضمن بازرسی و در صورت مشاهده تخلف مجاز به پلمپ واحد متخلف هستند. همچنین این واحدها در شیفت خود حق هیچ گونه تبلیغ به منظور جذب مشتری را نداشته و از ساعت 12 مجاز به ارائه خدمات هستند. او در پایان ابراز داشت: لازم به یاد آوری است که شهروندان گرامی احیانا درصورت برخورد با موارد تخلف توسط برخی کاسب نمایان مراتب را به شماره تلفن 32340000 اعلام کنند تا در اسرع وقت توسط بازرسین این مجموعه رسیدگی شده و نتیجه نیز به شاکی اعلام گردد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی