[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

قائم مقام وزیر کار در شیراز: دولت قبل هزینه یارانه را از راه افزایش قیمت تأمین می‌کرد ، روزنامه شیراز نوین

نشست دبیران شورای هماهنگی ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور در شیراز برگزار شد. فیروز آبادی قائم مقام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور در این نشست گفت: 20میلیون و 500هزار نفر در کشور شاغل هستند که به نحوی در تنظیم قرارداد، تعیین حقوق، اختلاف بین کارگر و کارفرما، بیمه بازنشستگی و ایمنی محیط کار و کارگاه به این وزارت خانه ارتباط دارند. همچنین نیمی از جمعیت کشور عضو تعاونی‌ها بوده که بخش بزرگی از اقتصاد جامعه را تشکیل می‌دهند. قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اذعان داشت: مجموعه کاری که دولت تدبیر و امید در جهت رفاه حال مردم انجام داد، چیزی در حد پرداخت یک حق یارانه مجدد به مردم می‌باشد؛ با این تفاوت که دولت قبل تأمین هزینه یارانه را از راه افزایش قیمت به گردن مردم گذاشته ولی دولت تدبیر و امید همین حجم را بدون افزایش قیمت انجام می‌دهد. که متأسفانه کمتر به آن توجه می‌شود و به دلیل این است که مخالفان دولت و دستگاه‌های تبلیغاتی‌شان خیلی عریض و طویل می‌باشد ولی با این وجود مردم هوشیار هستند. وی با اشاره به اینکه در یارانه‌ها حدود 36هزار میلیارد تومان به مردم پرداخت شده است، اذعان داشت: دولت با همه تلاشی که جهت حذف ثروتمندان از دریافت یارانه انجام می‌دهد، ولی هنوز هزینه‌های سنگینی را در پرداخت یارانه تحمل می‌کند و از طرف دیگر ده و نیم میلیون نفر را تحت پوشش بیمه درمان قرار گرفته اند و بیمه درمان، بیماری‌های خاص و دارو‌های گران قیمت را تحت پوشش قرار داده که در این حوزه حدود 20هزار میلیارد تومان به هزینه دولت اضافه شده است.
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اذعان داشت: با افزایشی که در حقوق بازنشستگی داده شده است و همچنین گشایشی که در بیمه روستاییان و عشایر و بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور در نظر گرفته شده است، تقریباً حدود 3میلیون و 600هزار میلیارد تومان یارانه در این بخش‌ها توسط دولت یازدهم برای کمک به اقشار کم درآمد در نظر گرفته شده است. 
سهراب مختاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز گفت: در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس دو اولویت در دستور کار قرار دارد؛ اول تحقق اهداف سازمانی و دوم رضایت‌مندی جامعه هدف است و با توجه به اینکه این اداره کل از پرتنوع‌ترین ادارات است که با تعاونگر، کارگر، کارفرما، بیکار در ارتباط می‌باشد، انجام این دو اولویت بسیار مشکل است. مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس افزود: در استان فارس تعداد بیمه شده‌های اصلی در سال 92 تعداد 678هزار نفر بوده که خوشبختانه در پایان سال 94 به 704هزار و بیمه‌های اجباری در سال 92 تعداد 427هزار، که در سال 94 به 4400نفر رسیده است. مختاری اذعان داشت: خوشبختانه این اداره کل در شاخص عمومی و ارزیابی که بررسی شده بود، مقام سوم کشور و در حوزه سلامت اداری رتبه دوم و در تشکیل تعاونی‌ها رتبه اول را به خود اختصاص داد که در حوزه تعاون در بخش آموزش و ترویج فعالیت‌های بسیار خوبی را داشته ایم و در حوزه روابط کار که موضوع اصلی چالش‌های فی مابین کارگر و کارفرما بود، تلاش کرده ایم که کارگر و کارفرما در کنار هم قرار بگیرند و روی اشتراک منافع خودشان کار 
کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی