[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

انتقاد مطهری به رفتارهای غیر فراکسیونی: در انتخاب دبیران تغییرات زیادی ایجاد شد، روزنامه شیراز نوین

نایب رئیس دوم مجلس شواری اسلامی از رفتار غیرفراکسیونی برخی نمایندگان در انتخابات هیئت رئیسه انتقاد کرد و گفت: در انتخاب دبیران تغییر زیادی انجام شد و به تعهداتشان عمل نکردند.
 علی مطهری در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس در جمع خبرنگاران درباره انتخابات هیات رئیسه مجلس دهم برای سال دوم با بیان این مطلب، افزود: یعنی تغییری در لیست توافق شده، ایجاد کردند.
وی افزود: البته مقداری طبیعی است. بالاخره نمایندگان همیشه تا حدی به آن توافق فراکسیون‌ها عمل می‌کنند و تا حدی هم نظر خود را نهایی می‌کنند، این طبیعی است در همه دوره‌های انتخابات هیات رئیسه اتفاق می‌افتد و امر غیرطبیعی نیست.
وی در پاسخ به این سوال که چرا فراکسیون امید و نمایندگان مستقلین ولایی ائتلاف کردند؟ گفت: ما می‌خواستیم که بن‌بست بشکند و حتی المقدور این انتخابات با توافق طرفین انجام شود که مقدمه‌ای برای جلسات رای اعتماد باشد با دولت همراهی بهتری صورت بگیرد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در این راستا فکر کردیم مقدمه این امر این باشد که در انتخابات هیات رئیسه به توافق برسیم و لیست مشترک بدهیم.
مطهری ادامه داد: از آنجا که تاکید آنها در مورد نواب رئیسی بود، گفتیم شما هم کاندیدای خود را معرفی کنید و در واقع این مساله پیشنهاد شخصی خود من بود که برای کرسی نواب رئیس کاندیدا بدهند اما در مورد 10 کرسی باقیمانده یعنی ریاست و 9 نفر دیگر توافق شود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا عهدشکنی در این راستا صورت گرفت؟ گفت: نمی‌توانیم بگوییم عهدشکنی صورت گرفته است، بالاخره نمایندگان همیشه تا حدی فراکسیونی رای می‌دهند و تا حدی نظرشان را اعمال می‌کنند که این طبیعی است و قابل تصور بود که لیست مشترک به طور کامل رای نیاورد.
در ادامه خبرنگاری از وی پرسید آیا دلیل این که یک خانم و یک نماینده اهل سنت رای نیاورده سیاسی است؟ گفت: به نظر نمی‌رسد این طور باشد، بالاخره تصمیم‌گیری بر اساس نظر نمایندگان صورت می‌گیرد.
مطهری اظهار کرد: با وجود اینکه این در فراکسیون امید یک زن و یک نفر از نمایندگان اهل سنت در سه سهمیه دبیران و ناظران قرار گرفتند و یک نفر از اهل سنت نیز از سوی فراکسیون مستقلین معرفی شد اما در نهایت هیچ کدام در صحن رای نیاوردند که این مساله طبیعی است و پیش می‌آید.
وی افزود: البته همین مقدار توافق هم مقدمه خوبی بود برای اینکه فضای مجلس در جریان رای اعتمادها مساعد باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی