[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۱
  • دوره جدید

معاون سوادآموزی فارس: سهمیه سوادآموزی فارس ۱۳۵۰۰ نفر در سال جاری است، روزنامه شیراز نوین

مهر: معاون سوادآموزی فارس گفت: سهمیه سوادآموزی فارس در سال گذشته ۱۶ هزار نفر بود اما عملکرد مناسب و جلوتر حرکت کردن باعث شد که برای سال جاری ۱۳هزار و ۵۰۰ نفر سهمیه داشته باشیم.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش فارس عیسی ملک پور افزود: ‌با توجه به اینکه سواد آموزی استان فارس در چند سال اخیر توانسته بیش از حجم سالانه خود افراد بی سواد را تحت پوشش قراردهد، سهمیه این استان در سال ۹۶ تقلیل یافته و سهمیه کنونی استان ۱۳ هزارو ۵۰۰ نفر است که از این تعداد ۱۵۰۰ نفر باید از اتباع خارجی باشند.
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس تصریح کرد: سازمان سوادآموزی در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی و همچنین ایجاد اشتغال در جامعه در سال‌های اخیر فعالیت‌های خود را به صورت برون‌سپاری انجام می‌دهد.
وی ادامه داد: ‌برون سپاری با هدف شتاب‌بخشی به روند زدودن بی‌سوادی انجام می‌شود و وظیفه اصلی سوادآموزی شناسایی، جذب و آموزش بی‌سوادان جامعه است که این مهم در دوران قبل از ادغام نهضت سواد آموزی و آموزش و پرورش توسط آموزشیاران انجام می‌شد و پس از ادغام نیز سازمان سواد آموزی برای انجام ماموریت خود به روش برون سپاری تاکید دارد. ملک پور گفت: علت عدم انسداد مبادی بی‌سوادی در استان نبود انگیزه لازم و استقبال بی‌سوادان برای فراگیری سواد، مهاجرت و پراکندگی بی‌سوادان در سطح استان و همچنین عدم الزام قانونی جهت حضور بی سوادان در فرایند آموزش است.
وی گفت: در روش برون سپاری استفاده از توان بخش خصوصی چه به صورت تشکل‌های غیر دولتی و چه نیروهای دولتی همچون معلمین، کارکنان رسمی سایر ادارات و بازنشستگان مورد تاکید است.
معاون سواد آموزی فارس افزود: بر همین اساس کارگروه برون سپاری در همه ادارات آموزش و پرورش سراسر استان تشکیل خواهد شد و انتخاب، معرفی و نظارت بر فعالیت تشکل‌های علاقه مند به همکاری با سازمان سوادآموزی توسط این کارگروه انجام می‌شود.
وی یادآور شد: در سال ۹۵ نزدیک به ۵۵ تشکل در سراسر استان فارس امر شناسایی، جذب و آموزش بی سوادان را بر عهده داشتند و در سال جاری نیز ادارات آموزش و پرورش فارس با توجه به سهمیه تعیین شده تنها پس از تعیین تشکل‌های طرف قرارداد با سوادآموزی و ثبت آنها در سامانه سواد آموزی، امکان ثبت افراد بی سواد و تکمیل سهیمه تعیین شده خود را دارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی