[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

انتخاب مجدد پزشکیان و مطهری به عنوان نایب‌رئیس، روزنامه شیراز نوین

آخرین خبر: علی لاریجانی برای دهمین سال متوالی باز هم به عنوان رئیس‌مجلس انتخاب شد؛ همچنین پزشکیان و مطهری به‌عنوان نایب‌رئیسان مجلس معرفی شدند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی دیروز انتخاب هیات رئیسه جدید مجلس را در دستور کار خود قرار دادند که علی لاریجانی به عنوان تنها نامزد، بار دیگر بر کرسی ریاست مجلس نشست.
از 268 رای مأخوذه علی لاریجانی توانست 204رای کسب کند، 64 رای نیز باطله اعلام شد.
لاریجانی پس از اینکه نتایج آرا اعلام شد، ابراز امیدواری کرد که برای اداره کشور توفیق داشته باشد و خطاب به نمایندگان گفت: صمیمانه تشکر می‌کنم.
مسعود پزشکیان، علی مطهری، حمیدرضا حاجی‌بابایی و هادی قوامی هم به عنوان کاندیداهای نایب رییسی مجلس معرفی شدند که در پایان رای‌گیری پزشکیان با 179 رای و مطهری 163 رای به عنوان نواب رییس انتخاب شدند.
همچنین ناظران هیئت‌رئیسه مجلس دهم برای سال دوم در جلسه علنی امروز(چهارشنبه، دهم خرداد) با رأی اکثریت نمایندگان مجلس انتخاب شدند.
از میان ۸ کاندیدا، اکبر رنجبرزاده، محمدحسین فرهنگی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، غلامرضا کاتب، محمدعلی وکیلی و احمد امیرآبادی‌فراهانی به عنوان دبیران هیأت رئیسه مجلس انتخاب شدند.
در این جلسه، از مجموع 276 رأی مأخوذه، محمد آشوری تازیانی با 164 رأی، بهروز نعمتی با 129 رأی و اسدالله عباسی با 122 رأی به عنوان ناظران هیئت رئیسه مجلس دهم در سال دوم انتخاب شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی