[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۹
  • دوره جدید

بردبار: سرمربی جدید طی چند روز آینده معرفی می شود، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: طی روزهای گذشته، باشگاه برق جدید فارس به طور رسمی 4گزینه را به عنوان کاندیداهای سرمربی‌گری این تیم در فصل 97-96 لیگ دسته اول معرفی کرد: وحید رضایی، علیرضا امامی‌فر، داوود مهابادی و غلام دلگرم! مطرح شدن چنین گزینه‌هایی، آن هم در حالی که وحید رضایی کارنامه‌ای موفق از خود به جا گذاشته بود، کمی عجیب به نظر می‌رسد. اما محمدعلی تابع بردبار، مالک باشگاه اعتقادات خاص خود را دارد. او به درستی اشاره می‌کند که هیچ‌کس به اندازه او دلش برای این باشگاه نمی‌سوزد و او تصمیمی نخواهد گرفت که به ضرر باشگاه تمام شود:

ما دیرتر از تمام تیم‌ها کارمان تمام شده و حالا مقداری از بقیه عقب هستیم. اما باز هم فرصت داریم این عقب افتادگی را جبران کنیم. هیئت مدیره طی چند روز آینده تصمیم خود را برای کادر فنی اعلام خواهد کرد. مطلبی که وجود دارد این است که مجموعه باشگاه قطعاً تصمیمی خواهد گرفت که به نفع باشگاه باشد. فکر نمی‌کنم کسی دلسوزتر از من برای باشگاه باشد. زندگی و سرمایه خودم را وسط گذاشته‌ام. طی دو سال اخیر 4میلیارد تومان هزینه کرده‌ام. من با افرادی چون برادران شفیعی در تیم استقلال اهواز یا سایر مالکان خصوصی باشگاه‌ها طی سالیان اخیر، تفاوت دارم. آنها ورزشی نبوده‌اند اما من سی سال سابقه مدیریت و کار ورزشی دارم. هشت سال رئیس هیئت جانبازان و معلولین فارس بوده‌ام. سه چهار سال کار رسانه‌ای در تلویزیون کرده‌ام. مدیر روابط عمومی باشگاه برق شیراز بودم، آن هم در طلایی‌ترین دورانش. در رشته تخصصی خودم (والیبال نشسته) در لیگ استانی و لیگ برتر بازی کرده‌ام. با تیم ملی والیبال نشسته ایران سال 1994 قهرمان جهان شده‌ام. پس هم سرمایه‌ام را گذاشته‌ام و هم ورزشی هستم و تصمیمی که می‌گیرم، بر اساس مصلحت باشگاه است. نمی‌خواهم خودزنی کنیم. تصمیماتی که می‌گیریم بر پایه شناخت و اطلاعاتی است که از افراد داریم. ما در همین سالی که همه از بی‌پولی می‌گویند، یک میلیارد و سیصد میلیون تومان خرج کردیم. بهترین اردوها را داشتیم. بهترین تدارکات. بین 45 تا 65درصد قراردادها پرداخت شده. حدود 200میلیون تومان به عنوان پاداش بردها پرداخت شده. بله، باید به صددرصد تعهداتمان عمل کنیم که می‌کنیم. اما در قیاس با خیلی از باشگاه‌های دولتی، ما خیلی هم عقب نیستیم. گاهی اوقات اتفاقاتی می‌افتد که مدیریت به مشکل برخورد می‌کند. ما سال گذشته با اینکه از مرحله اول گروهی صعود نکردیم، تمام مطالبات بازیکنان را دادیم. می‌توانستیم به عنوان جریمه بخشی را ندهیم؛ اما دادیم چون شالوده حرکت قوی در سال دوم را می‌خواستیم بنا کنیم. اما امسال به مشکل مالی بزرگی برخورد کردیم و نتوانستیم پرداخت کنیم. اما پرداخت می‌کنیم.
در فوتبال ایران، 60درصد تیم بیرونی است و 40درصد تیم داخلی. ما ساختار بیرونی را داریم مرتب می‌کنیم. آن 60درصد را داریم خیلی قوی کار می‌کنیم. شما دقت کنید که 4بازی آخر ما را داوران لیگ برتری سوت زده‌اند؛ چون ما خواستیم و تلاش کردیم و برای همین، در 4بازی آخر مشکل داوری نداشتیم. دو بازیکن ما در فومن سه جلسه محروم شدند، اما ما قوی کار کردیم و بخشیده شدند. زمین تختی برای بازی پلی آف با بوشهر تصویب شده بود؛ اما ما فشار آوردیم و نگذاشتیم بازی در این زمین خراب برگزار شود. در 4بازی آخر در دقایق پایانی به نفع ما پنالتی‌هایی اعلام شد که همگی درست بود اما اگر داور ضعیفی بود، ممکن بود نتواند تصمیم درست را بگیرد و از آنها می‌گذشت. 
4گزینه‌ای که مطرح شده‌اند همگی شایستگی هدایت تیم برق جدید را دارند. وحید رضایی، هم از لحاظ فنی مورد تأیید ماست و هم انسان پاکی است که زحمات زیادی برای این تیم می‌کشد. غلام دلگرم از جمله آدم‌هایی است که صاحب دید و فکر است. مجموعه نوشته‌های او را مطالعه کرده‌ام. فوتبالیست معروفی نبوده اما 4سال سرمربی ایران‌جوان بوشهر و آلومینیوم اراک بوده. علیرضا امامی‌فر هم کمک مربی پرسپولیس و خونه به خونه و سرمربی پارسه بوده و داوود مهابادی که بیش از صد بازی در لیگ دسته اول سرمربی‌گری کرده و در لیگ برتر هم سرمربی بوده است. طی چند روز آینده یکی از همین نفرات را برای سرمربی‌گری تیم در فصل جدید انتخاب خواهیم کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی