[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

تمدید دستورالعمل اعطای مشوق‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس تا پایان امسال، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس از تمدید دستورالعمل بخشودگی جرائم دیرکرد بدهی‌های معوق واحدهای صنعتی این استان خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس، مهندس شاهپور قنبری اظهار داشت: این دستورالعمل ابلاغی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌منظور تحقق اقتصاد مقاومتی‌، حمایت و رفع موانع تولید، ایجاد انگیزه و افزایش سرمایه‌گذار، رونق تولید و اشتغالزایی در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعمال می‌شود. وی افزود: این مشوق‌ها در راستای حمایت از واحدهای صنعتی و تولیدی دارای قرارداد حق بهره‌برداری از زمین، اعیانی و تأسیسات، در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعم از صنعتی، بنگاه‌های خدمات عمومی، واحدهای فناوری و کسب و کار و واحدهای کارگاهی که مشمول پرداخت تعدیل بدهی معوق بوده و تاکنون موفق به پرداخت مبالغ اعم از اصل بدهی و تعدیل معوقه نشده، قابل اجرا است. قنبری تصریح کرد: براساس این دستورالعمل، طرف‌های قراردادی که اسناد تعهدی خود را از زمان ابلاغ این دستورالعمل پرداخت کرده ولی تعدیل آنها تاکنون مورد بخشودگی قرار نگرفته، مشمول تخفیفات اعطای این دستورالعمل می‌شوند. مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان فارس افزود: واحدهای تولیدی بهره‌بردار، که دارای پایان کار یا در مرحله نصب ماشین‌آلات هستند در صورت پرداخت 50 درصد اصل بدهی، مشمول 65 درصد بخشودگی جرائم دیرکرد قرار خواهند شد و چنانچه 100 درصد مبلغ اصل بدهی تولیدی و صنعتی را پرداخت کنند تا 80 درصد جرایم تأخیر بخشوده می‌شود.
این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه، واحدهای صنعتی که در مرحله فونداسیون و نصب سوله باشند نیز مشمول این مشوق‌ها خواهند شد گفت: این واحدها چنانچه برنامه ساخت و ساز آن‌ها با برنامه زمان بندی مصوب شده در هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی فارس مطابقت داشته باشد، در صورت پرداخت 35درصد اصل بدهی، شامل 50 درصد بخشودگی جرائم دیرکرد می‌شوند. وی تأکیدکرد: واحدهای مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان تا پایان سال 1396 می‌توانند از دستورالعمل اعطای مشوقات ویژه در جهت رونق بخش تولید و صنعت استفاده کنند. قنبری اظهار امیدواری کرد که با اعمال این مشوق‌ها شاهد تسریع در بهره‌برداری از واحدهای در حال ساخت، راه‌اندازی واحدهای غیرفعال، افزایش ظرفیت تولید واحدهایی نیمه فعال باشیم. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه با بیان اینکه سایر مشوق‌ها و تخفیف‌ها به سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی نیز، همچنان اعمال می‌شود گفت: اعمال تخفیف 10درصدی به نخبگان و ایثارگران و سرمایه‌گذاران خارجی و مخترعان و همچنین اختصاص مشوق‌های ویژه در مناطق کم‌برخوردار و اعمال تخفیف برای متقاضیانی که بتوانند واحد صنعتی خود را در فاصله زمانی کمتر از یک سال به بهره‌برداری برسانند از جمله سیاست‌های حمایتی در این بخش است. استان فارس با 61 شهرک صنعتی در حال واگذاری عنوان دوم کشور را در شهرک‌های صنعتی در حال واگذاری به خود اختصاص داده است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی