[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

امام جمعه شیراز: مجتمع‌های اداری برای گره‌گشایی سریع از کار مردم شکل گیرد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: انتظار است با بهره گیری از تجربه سایر کشورهای دنیا، مجتمع‌های اداری متشکل از اداره‌های مختلف برای شتاب بخشی به کار مردم و گره گشایی از مشکلات آنها در شهر شیراز شکل گیرد.
آیت الله اسدالله ایمانی سه شنبه در جمع نمازگزاران مسجد حاج فرج شهرک بهار شهر شیراز افزود: امروز وقت انسان‌ها ارزش و بهای روزافزونی یافته است و کرامت انسان‌ها در این است که ادارات در یکجا متمرکز شوند و پاسخگوی مردم باشند. 
امام جمعه شیراز گفت: هم اینک مجتمع‌های اداری در کشورهای مختلف با حضور 30 تا 40 اداره در یک مکان، کار مردم را تسهیل می‌کنند اما پراکندگی اداره‌ها در نقاط مختلف جغرافیایی شهرهایی همچون شیراز مشکلات زیادی را برای شهروندان ایجاد می‌کند. 
وی ادامه داد: انتظار است که با توجه به وسعت شهر شیراز، مجتمع‌های اداری مشابهی در چند نقطه مختلف شهر برپا شوند و به پیگیری امور مردم شتاب بخشند. 
آیت الله ایمانی در ادامه هم افزایی و تلاش مشترک اداره‌ها و دستگاه‌های مختلف در زمینه گره گشایی از مسائل و مشکلات مردم به ویژه مناطق محروم واقع در جنوب و شرق شهر شیراز را خواستار شد. 
وی گفت: این که اداره‌های مختلف از نگاه و زاویه خاص خود به مسائل نگاه کنند، امری مطلوب نیست و این وضعیت در دنیا منسوخ شده است؛ بنابراین باید هم افزایی دستگاه‌ها برای حل مشکلات تقویت شود. 
نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: این همراه شدن و با هم کار کردن و من و تو نداشتن، مردم را دیدن، از زاویه خارج شدن و از بخش بیرون آمدن ضرورت دارد و تا این کار انجام نشود، ما این گرفتاری‌ها را داریم. آیت الله ایمانی با بیان این که وجود مناطق محروم در جنوب و شرق شیراز، زیبنده این شهر نیست، گفت: این مناطق با مشکلاتی در زمینه بهداشت، آب، دسترسی و رفت و آمد و برخی با مشکل امنیت مواجه هستند که باید به آنها رسیدگی شود. وی ادامه داد: باید حرکتی شکل گیرد که محرومیت از شهر شیراز برداشته شود و در این راستا، نخستین راهکار این است که مطبوعات و رسانه‌های استانی نارسایی‌های موجود در این مناطق را مطرح کنند و این مسائل به شکل یک گفتمان در رسانه عمومی و مطبوعات ما بازگو شود. امام جمعه شیراز گفت: خواسته‌ها و حقوق شهروندی ساکنان در مناطق جنوب و شرق شیراز باید به عنوان مطالبه عمومی در رسانه‌ها مطرح شود و به گفتمان عام و فراگیر در مطبوعات و رسانه‌ها تبدیل شود. 
آیت الله ایمانی با اشاره به حضور خود در برخی مساجد مناطق محروم شهر شیراز در ماه مبارک رمضان و پیگیری حل مسائل و مشکلات این مناطق گفت: انتظار است که مطبوعات استان فارس از کنار این مسائل بی تفاوت عبور نکنند و با ارائه تحلیل هایی، وظایف جامعه در راستای رفع محرومیت و مشکلات را تبیین کنند. وی گفت: توقع ما این است که صداوسیما نیز بیش از این به انعکاس مطالبات ضعفا و محرومان جامعه بپردازد. 
در این دیدار، مسائل و مشکلات مردم شهرک بهار با حضور مسئولان مطرح و راهکارهای رفع آنها بررسی شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی