[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

رئیس موقت شورای شهرشیراز: در انتخاب شهردار، منافع شهر بر منافع حزبی ترجیح دارد، روزنامه شیراز نوین

 ایرنا: رئیس موقت شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در انتخاب شهردار شیراز، منافع شهر و شهروندان را به منافع حزبی و سیاسی ترجیح خواهیم داد.
سید احمدرضا دستغیب ‌شامگاه سه شنبه در جلسه هم اندیشی منتخبان شورای پنجم شهر شیراز با استادان دانشگاه شیراز افزود: منتخبان مردم در شورای پنجم شهر شیراز تا به امروز هیچگونه دستورکاری برای ادامه کار شهردار فعلی یا انتخاب شهردار جدید نداشته اند.
وی بیان کرد:‌ گزینه هایی که شبکه‌های مجازی یا برخی سایت‌ها مطرح می‌کنند تنها گمانه زنی است و مورد تایید نیست.
این عضو منتخب پنجمین دوره شورای شهر شیراز ادامه داد: اعضای شورای پنجم در تمام تصمیم‌گیری‌های خود از جمله انتخاب شهردار خواهند کوشید که منافع شهر و شهروندان به بهترین شکل ممکن تامین شود.
دستغیب، خواستار تداوم جلسات و نشست‌های هم اندیشی با دانشگاهیان شد و گفت: ما به خوبی به نقش و جایگاه دانشگاه‌های فارس و شیراز واقف هستیم و اجازه نخواهیم داد هیچ پروژه و تصمیمی در شهر شیراز بدون نظر خواهی و مشورت با استادان دانشگاه، متخصصان و کارشناسان عملیاتی شود.
وی، ترافیک، حمل و نقل، مهاجرت و حاشیه نشینی را از جمله مشکلات اساسی موجود در کلان‌شهر شیراز دانست و گفت: حل این مسائل و مشکلات کار آسانی نیست و شورای پنجم می‌کوشد که با همفکری و استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها در مسیر حل این مشکلات گام بردارد.
دیگر منتخب مردم شیراز در شورای پنجم گفت: قطعا شورای پنجم در کنار توجه به فعالیت‌های عمرانی، به مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز اهمیت خواهد داد و برای تحقق شعار شهری سالم و شهروندان با نشاط تلاش خواهد کرد.
نوذر امامی افزود: ما در بحث اقدامات عمرانی و فعالیت‌های اقتصادی در کشور نسبتا خوب عمل کرده ایم اما در حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی و گسترش نشاط و شادی در بین مردم ضعیف عمل کرده ایم.
منتخب دیگر مردم شیراز در شورای پنجم این شهر، ضمن تاکید بر خواست اعضای شورای پنجم برای تعامل و همکاری با دانشگاه شیراز گفت: همه ما خواهیم کوشید که شورای پنجم یک شورای پاسخگو با فعالیت هایی کاملا شفاف باشد.
سولمازدهقانی افزود: شورای پنجم به هیچ وجه مخالف انجام اقدامات و فعالیت‌های عمرانی در شهر شیراز نخواهد بود اما معتقدیم که در کنار توجه به فعالیت‌های عمرانی باید به اقدامات فرهنگی نیز توجه شود.
وی گفت: همه ما می‌کوشیم که تمام شهروندان در هر نقطه‌ای از این شهر که زندگی می‌کنند از خدمات مطلوب و امکانات شهر بهره مند شوند. دهقانی افزود: باید شرایط را برای حضور و مشارکت هرچه بیشتر بانوان در فعالیت‌های اجتماعی شهر فراهم کنیم.
دیگر منتخب مردم شیراز در شورای اسلامی این شهر، نظارت و راهبری، تصمیم سازی و تصمیم گیری و انتخاب شهردار را از وظایف اصلی شورا دانست و گفت: تحقق این وظایف به راحتی ممکن نیست و در این راه باید از نظرات متخصصان و دانشگاهیان نهایت بهره را برد.
علی ناصری افزود: شورای پنجم در کنار فعالیت‌های عمرانی، مسائل اجتماعی و فرهنگی را نیز جدی خواهد گرفت.
وی، با اشاره به بودجه سه هزار و 283 میلیارد ریالی امسال شهرداری شیراز گفت: اینکه رقم بودجه شهرداری بالا باشد اتفاق بدی نیست اما تحقق این بودجه نباید به قیمت وارد آوردن فشار به مردم باشد.
منتخب دیگر مردم شیراز در شورای پنجم این شهر، مبارزه با فساد را اصلی‌ترین شعار اصلاح طلبان برای ورود به عرصه انتخابات شورا دانست و گفت: قطعا اعضای شورای پنجم اولین پیشگامان مبارزه با فساد خواهند بود.
ابراهیم صبوری افزود: در جریان تبلیغات انتخاباتی، بحث ایجاد اتاق شیشه ای در شورای شهر را با هدف شفاف سازی مطرح کردیم که بی‌تردید آن را اجرایی خواهیم کرد.
 وی اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم با همکاری دانشگاه شیراز یک مرکز مطالعاتی به عنوان پل ارتباطی بین دانشگاه و مدیریت شهری ایجاد کنیم.
در این نشست تعدادی از استادان، کارشناسان و متخصصان دانشگاه‌ها و مجموعه‌های دیگر دیدگاه‌های خود درباره مسائل و مشکلات کلانشهر شیراز و راه‌های رفع آنها مباحثی مطرح کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی