[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست فارس: صنعتی شدن شیراز بدون الزامات زیست‌محیطی خطرآفرین است، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: سرپرست اداره محیط زیست فارس گفت: شیراز تنها کلان‌شهری است که مشکل آلودگی هوا ندارد اما خطری که احساس می‌شود سوق دادن شیراز به سمت صنعتی شدن است و اگر این موضوع بدون کارشناسی و رعایت نکردن نکات زیست محیطی باشد، خطر آفرین است.
 نبی الله مرادی در دیدار با رئیس کل دادگستری استان فارس افزود: زمانی برای اول شدن در تولید گندم بسیاری از منابع آبی را هدر دادیم، اگر درست مدیریت نکنیم با خشکسالی چند ساله و عدم بارش شاهد ایجاد مشکل برای آب شرب هم خواهیم بود.
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس افزود: با توجه به از دست رفتن منابع آب سطحی و زیرزمینی در فارس، این استان در معرض خطر ریزگردها قرار دارد و باید برای احیای تالاب‌ها اقدامی جدی شود.  
مرادی گفت: سال 88 در استان فارس شاهد 113 روز هوای ناسالم بودیم و با اقداماتی که انجام شد تعداد روزهای ناسالم در سال 95 به صفر رسید.
وی از رئیس کل دادگستری استان فارس خواست که همانگونه که در پرونده‌های منطقه حفاظت شده بهرام گور و پالایشگاه شیراز از محیط زیست استان بخوبی دفاع شد در دیگر موارد نیز محیط زیست از حمایت قانون بهره مند باشد.
رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: زمانی که همه مردم درک درستی از محیط زیست داشته باشند هر کدام از شهروندان به مدافع محیط زیست تبدیل می‌شوند و برای رسیدن به این مهم، نیاز به فرهنگ سازی است که محیط زیست باید اقدام کند. علی القاصی مهر افزود: کاری که دستگاه قضا می‌کند نیز همین است چرا که با دادن احکام جایگزین با رویکرد اجتماعی برای حفظ محیط زیست این حکم انعکاس محیطی دارد و می‌تواند مردم آن منطقه را آگاه و ملزم به حفظ محیط زیست کند.
وی گفت: قانون با جدیت با موارد تخریب محیط زیست برخورد می‌کند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی