[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

تئاتر شهر و یک نگارخانه افتتاح می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سفری یک روزه، جمعه ١٩خرداد جاری به استان فارس می‌آید. سیدرضا صالحی امیری در این سفر افزون بر افتتاح نگارخانه استاد چیزفهم در ساختمان فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس واقع در کوی زهرا(س) و افتتاح تئاتر شهر واقع در دروازه کازرون در آیین رونمایی از کتاب و پوستر جایزه ادبی ریحانه با حضور استاندار فارس، رئیس مرکز اسلامی فاطمیه و انصاری لاری شرکت می‌کند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس درباره این برنامه‌ها که از ساعت ١٦ تا افطار ادامه می‌یابد گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد در آیین رونمایی از پوستر جایزه ادبی ریحانه که همراه با بزرگداشت و نکوداشت استاد صدرا ذوالریاستین در هتل هما شیراز برپا می‌شود حضور یافته و سخنرانی خواهد داشت. این در حالی است که حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالواحد موسوی لاری، رئیس مرکز اسلامی فاطمیه درباره جایزه ادبی ریحانه به سخنرانی می پردازد و محمدعلی افشانی، استاندار فارس نیز دیگر سخنران این مراسم است.مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس از اهدای لوح به صدرا ذوالریاستین و سخنرانی ایشان خبر داد و درباره برنامه‌های جشن رمضان امسال در شیراز گفت: فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در ماه مبارک رمضان اقدام به برگزاری برنامه‌های قرآنی با محوریت قرآن و عترت با عنوان جشن رمضان ٩٦ می کند.
نگارخانه استاد مجید چیزفهم به بهره‌برداری می‌رسد
این در حالی است که بهزاد مریدی با اعلام اینکه سالن‌های استاد محی‌الدین لایق، استاد باباملک و ابوریحان در این سفر افتتاح خواهد شد، افزود: نگارخانه استاد مجید چیزفهم نیز در همین روز با نمایش آثار این هنرمند به بهره‌برداری می‌رسد. دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس با بیان اینکه مدیریت نگارخانه‌ها و سالن‌های نمایش به انجمن‌های تجسمی و نمایش شهرستان شیراز واگذار می‌شود افزود: آیین نامگذاری و افتتاح گالری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیراز به نام استاد مجید چیزفهم دانشمندیان با حضور وزیر ارشاد و مقامات استان، جمعه ۱۹خردادماه ۹۶ ساعت ٤بعدازظهر در کوی زهرا ساختمان شماره ٢ فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار می‌شود. وی افزود: همچنین پس از رونمایی از پوستر و کتاب‌ها و ثبت مالکیت معنوی که در هتل هما شیراز ساعت ١٨ همان روز برگزار می‌شود، ابراهیم انصاری لاری در مورد جایگاه استاد ذوالریاستین به سخنرانی خواهد پرداخت.
نمایشگاه علوم قرآنی عروه‌الوثقی در جوار حرم شاهچراغ(ع)
مریدی با اشاره به برپایی نمایشگاه علوم قرآنی عروه الوثقی از تاریخ ١٧ تا ٢٢خرداد در جوار حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) با همکاری آستان مقدس احمدی و محمدی افزود: همزمان در شهرستان‌های فارس نیز نمایشگاه‌های  قرآنی توسط ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود. وی با اعلام اینکه برنامه مشاعره و شعرخوانی با موضوع قرآن عترت و نماز ٦٠مورد در شهرستان‌ها و مرکز استان برگزار می‌شود ادامه داد: ٩٠محفل انس با قرآن کریم و جزءخوانی قرآن کریم در شهرستان‌ها و در جوار آرامگاه حافظ در شیراز برگزار می‌شود.
برپایی کارگاه‌های عملی و آموزشی مرتبط با حوزه قرآن
مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس از برپایی کارگاه‌های عملی و آموزشی مرتبط با حوزه قرآن همزمان با برگزاری نمایشگاه علوم قرآنی عروه‌الوثقی در محل نمایشگاه یادشده خبر داد و افزود: نشست‌های علمی با محوریت قرآن و عترت با حضور اساتید برجسته دانشگاه در ماه مبارک رمضان ٣٠مورد برگزار می‌شود. وی در ادامه عنوان کرد: در روز ٢٠خرداد در محل برگزاری نمایشگاه از فعالان حوزه قرآن و عترت تجلیل خواهد شد. این در حالی است که اجرای نمایش خیابانی عروسکی و تعزیه با موضوع قرآن و عترت و پرده‌خوانی تو سط هنرمندان شیراز از سری برنامه‌های جشن رمضان ٩٦ خواهد بود. مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس عنوان کرد: مسابقات پیامکی قرآن کریم و نهج‌البلاغه با همکاری صدا و سیمای مرکز فارس نیز در قالب جشن رمضان ٩٦ برگزار خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی