[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

احتمال تبدیل شدن فارس به کانون ریزگردها ، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس بر لزوم پیگیری رها سازی حقابه دریاچه و تالاب بختگان دراین استان تاکید کرد و بیان داشت: براساس موافقت‌های به دست آمده، حقابه بختگان 700 میلیون مترمکعب برای شرایط ترسالی و 350 میلیون متر مکعب برای شرایط خشکسالی است.
مهندس نبی الله مرادی دوشنبه اظهار داشت: این حقابه به تایید مراجع استانی و کمیته‌های تخصصی رسیده است اما در سال گذشته با توجه به مشکلاتی که در تامین آب شرب و کشاورزی رخ داد این حقابه هیچگاه در بستر رودخانه برای رسیدن به بختگان (شرق فارس) رهاسازی نشد.
سرپرست اداره کل محیط زیست استان فارس اضافه کرد: در سال زراعی جاری توافق شده است که این حقابه همزمان با شروع بارش‌ها در بستر رودخانه رها سازی شود تا کشاورزان و بهره برداران حاشیه رودخانه کر از این آب برای کشاورزی بهره برداری نکنند.
مبادا فارس به کانون ریزگرد تبدیل شود
وی بر لزوم توجه جدی برای احیای تالاب‌ها و کاهش کانون‌های ریزگرد تاکید کرد و گفت: احیای تالاب‌ها و دریاچه‌ها نقش بسزایی درپاکی و طراوت هوا دارد، شاید اگر این تلاش‌ها صورت نگیرد دیر یا زود شرایطی که در خوزستان به وجود آمد به فارس هم سرایت کند و فارس هم بعد از خوزستان به کانون ریز گرد و بیابان تبدیل شود، از این رو تلا ش برای حفظ محیط زیست و احیای تالاب‌ها و دریاچه‌ها دراین استان ضرورت دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی