[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

نشانه‌های مشکلات قلبی نوزاد، روزنامه شیراز نوین

فوق تخصص جراحی قلب و عروق و پیوند گفت: نشانه‌های نوزاد مبتلا به مشکلات قلبی، تنگی نفس، آبی رنگ شدن لب و زبان و ناخن‌های دست و پا و همچنین ضعف و بی‌حالی در هنگام خوردن شیر و عدم رشد بچه است.
علی صادق‌پور فوق تخصص جراحی قلب و عروق و پیوند گفت: 17خرداد ماه در بیمارستان سینا پسر 4ساله‌ای که مرگ مغزی شده بود برای اهدای اعضایش تحت عمل جراحی قرار گرفت.
وی افزود: قلب این پسر 4ساله به بیمارستان قلب شهید رجایی تهران انتقال داده شد و به یک بچه 2ساله پیوند زده شد، اما به دلیل اینکه این قلب چندین بار احیا شده بود، قلب مناسبی محسوب نمی‌شد و بیمار 5روز در دستگاه کمک قلبی نگهداری شد تا اینکه دیروز از دستگاه تنفسی جدا شد و هم اکنون حالش خوب است. 
صادق‌پور گفت: برخی کوکان که به پیوند قلب احتیاج پیدا می‌کنند، مشکلات مادرزادی و بعضی مشکلات اکتسابی دارند. بعضی از بیماری‌های ویروسی همچون سرماخوردگی ساده ممکن است کودک را درگیر و منجر به نارسایی شود و این چنین به پیوند قلب احتیاج پیدا می‌کند. 
این فوق تخصص جراحی قلب و عروق و پیوند افزود: بعضی بیمارانی که دچار نارسایی قلب می‌شوند قابل برگشت هستند و با طی کردن یک پروسه یک تا دو ماه وضعیت‌شان بهبود پیدا می‌کند، اما بعضی از این بیماران غیرقابل برگشت هستند و باید حتماً پیوند شوند.
صادق‌پور گفت: بعضی سوءتغذیه‌های شدید در دوران بارداری اختلال قلبی شدید ایجاد می‌کند؛ البته این سوءتغذیه ابتدا بدن مادر را درگیر می‌کند و بعد جنین را مبتلا می‌کند.
این فوق تخصص جراحی قلب و عروق و پیوند نشانه‌های نوزاد مبتلا به مشکلات قلبی را تنگی نفس، آبی رنگ شدن لب و زبان و ناخن‌های دست و پا و همچنین ضعف و بی‌حالی در هنگام خوردن شیر و عدم رشد بچه دانست و گفت: مثلاً یک کودک 6ماهه یا اصلاً وزن اضافه نمی‌کند و یا این وزن بسیار کم است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی