[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

جشن رمضان ویژه حمایت از ایتام و نیازمندان در جویم، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - جویم، آرزو جهان‌پیما
به گزارش خبرنگار ما، جشن رمضان ویژه حمایت از ایتام و نیازمندان به همت کمیته امداد امام خمینی(ره) جویم و همکاری کمیته امداد لارستان با حضور مدیر کمیته امداد امام(ره) لارستان، بخشدار جویم و بنارویه، تعدادی از مسئولین، شوراهای شهر و روستاهای تابعه، ائمه جمعه و جماعات و جمعی از خیرین در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد.
در ابتدای این مراسم که با هدف جذب حامیان نیکوکار جهت ایتام و نیازمندان برگزار شد، داوود شفیعی بخشدار جویم ضمن خیر مقدم و خوشامدگویی به حاضرین و همچنین تسلیت شهادت تعدادی از هموطنان در حادثه تروریستی تهران، با اشاره به نقش مؤثر کمیته امداد در دستگیری از نیازمندان افزود: کمیته امداد امروز توانسته با همکاری مردم و حامیان خیر، شاهد شکفتگی مردان و زنانی باشد که تحویل جامعه شده‌اند و در جایگاه‌های کلیدی کشور حضور دارند. همان‌طور که می‌دانیم از دیرباز مردم خطه لارستان و بخش جویم به احسان و نیکوکاری شهرت داشته و دارند و احسان و نیکوکاری نیز در فرهنگ ملی ما وجود دارد.
ایشان همچنین از مردم ایران و به ویژه بخش جویم به جهت حضور گسترده در انتخابات نیز تقدیر و تشکر نمود.
پس از آن، هوشنگ دلاور مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) لارستان که خود نیز جزء خیرین است، حضور در این محفل را افتخار و اجر معنوی دانست و بیان داشت: حمایت از ایتام سعادت می‌خواهد و این سعادت بحمدالله نصیب بسیاری از مردم خطه لارستان شده است. هرچند مشکلات زیادی داریم، اما در کنار این مشکلات شاهد جلوه‌هایی از نیک اندیشی هم هستیم و جا دارد که در این آیین معنوی، تشکر ویژه از مردم بخش‌های جویم و بنارویه به جهت حمایت های بی دریغشان داشته باشم.
در پایان، حاج‌آقا احمدی امام جمعه جویم نیز با اشاره به ریشه‌کنی فقر در جامعه افزود: اگر مشکلاتی در جامعه داریم، اگر فقر و کمبود داریم، همه مقصر هستیم و باید با همدلی و احسان این فقر را ریشه کن نماییم. امروز بخشی از جامعه گرفتار فقر فرهنگی است و مردم باید فرهنگ صدقه، احسان و زکات را بدانند. امیدواریم در آینده نزدیک شاهد ریشه کن شدن فقر در جامعه باشیم. از دیگر برنامه های این جشن، اجرای سرود توسط گروه سرود مصباح الهدی لارستان بود.
لازم به ذکر است در این مراسم تعدادی کمک های نقدی و غیرنقدی جهت ایتام و نیازمندان جمع آوری شد و حامیان نیز آمادگی خود را به جهت حمایت مالی، فرهنگی و... اعلام نمودند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی