[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

مصباحی‌مقدم: کارشکنی علیه دولت مورد رضایت رهبر انقلاب نیست، روزنامه شیراز نوین

ایلنا: سخنگوی جامعه روحانیت مبارز، گفت: مقام معظم رهبری مرادشان از اشاره به آتش به اختیار این نیست که خارج از چارچوب‌های قانونی افراد بخواهند رفتاری داشته باشند.
حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم با اشاره فرمایشات رهبری در مورد اصطلاح آتش به اختیار گفت: بیان رهبر معظم انقلاب در مورد آتش به اختیار برای مسائل فرهنگی بود، چرا که مسئولان فرهنگی نظام و کشور مدیریت قاطع و قوی در دنبال کردن فرهنگ انقلابی و متناسب با شرایط نظام جمهوری اسلامی ندارند.
او ادامه داد: در یک چنین شرایطی حالت صبر و انتظار برای جوانان کشور به خصوص دانشجویان در محیط دانشگاه و سایر جوانان وجود دارد و این به معنای بی‌عملی و متوقف شدن و راکد شدن فعالیت‌های فرهنگی خواهد بود.
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تأکید کرد: ما نیازمند تقویت بنیه فرهنگی کشور و جهت‌گیری‌های صحیح نسل جوان در مسائل فرهنگی و رشد فرهنگی جوانان هستیم و این نیازمند یک تحرک بالاتر و سرمایه‌گذاری بیشتر در زمینه شعر، ادبیات، سینما و سایر ابزارها و راهکارهای فرهنگی است.
او ادامه داد: وقتی رهبر معظم انقلاب سخن از آتش به اختیار گفته‌اند یعنی جوانان و مسئولان به انتظار ننشینید و تحرک خود را بالا ببرید و در چارچوب سیاست‌ها و اهداف نظام که روشن است تحرک خود را افزایش دهید.
مصباحی‌مقدم بیان کرد: مقام معظم رهبری مرادشان از اشاره به آتش به اختیار این نیست که خارج از چارچوب‌های قانونی افراد بخواهند رفتاری داشته باشند.
این فعال سیاسی اصولگرا درباره اینکه نگرانی جدی از ورود برداشت‌های نادرست وجود دارد باید چه سازوکاری اندیشید تا سوء استفاده صورت نگیرد، بیان کرد: اگر مقصود انتقاد به رفتار دولت و دولتمردان باشد، انتقاد سالم و سازنده و همراه با نشان دادن سازوکار مسئله‌ای نیست که مورد نهی و منع قرار گیرد اما قطعاً هرگونه تخریب و کارشکنی علیه دولت مورد رضایت رهبر انقلاب نیست.
او ادامه داد: انتقاد از سوی نسل جوان انقلابی در مورد کم‌کاری در مسائل فرهنگی یا اشتباه گرفتن مسائل فرعی با اصلی به جا است و باید سینه دولتمردان ما برای شنیدن انتقادات، فراخ باشد و استقبال کنند و از این گونه انتقادها بهره‌ گیرند و روش‌ها و رفتارها را اصلاح کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی