[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۸
  • دوره جدید

بردبار: از همه توقع همکاری دارم، چون این تیم متعلق به همه مردم شیراز است ، روزنامه شیراز نوین

شنبه‌ای که گذشت، جلسه‌ای با حضور هیئت مدیره کانون مربیان فوتبال فارس، محمد علی تابع بردبار مدیر عامل و محمدرضا حسینی سرپرست باشگاه برق جدید شیراز به مدت 3ساعت در محل دفتر کانون مربیان فوتبال فارس برگزار شد.
ابتدا محمد شفیعی رئیس کانون مربیان فوتبال فارس گفت: با توجه به صحبت‌های دکتر حیدر علی کامیاب مدیر کل محترم ورزش و جوانان و همچنین غلامعلی هنرپیشه ریاست محترم هیئت فوتبال استان فارس، اهداف جلسه هم‌فکری و تبادل نظر و ارائه پیشنهادات و راهکار‌های مناسب به مدیریت باشگاه برق جدید شیراز است. 
در ادامه محمد علی تابع بردبار مدیر عامل باشگاه برق جدید شیراز گفت: در این دو سال هر چقدر سرمایه گذاری انجام دادم، ادای دِین بوده به فوتبال فارس و بس. همین جا از همه عزیزانی که در این دو سال به مجموعه ما کمک کردند، اعم از متولیان ورزش، متولیان فوتبال تماشاگران، کادر فنی، بازیکنان که در زمینه‌های مختلف دست یاری به طرف ما دراز کردند و همچنین خود را در اختیار باشگاه قرار داده بودند تا تیم به لیگ دسته یک کشور صعود کند، تشکر و سپاسگزاری نمایم. 
بنده یک بیوگرافی از خودم بگویم و وارد مسائل کلی باشگاه بشوم. من از سال 67 وارد ورزش شدم و به عنوان رئیس هیئت جانبازان نزدیک به 7سال در این پست انجام وظیفه کردم. در آن زمان 30نفر جانباز داشتیم. در پایان هفت سال به ۲هزار ورزشکار افزایش پیدا کرد. سپس وارد بحث اقتصادی شدم و با توجه به علاقه‌مندی که در تولید البسه ورزشی داشتم، به تولیدی ورزشی روی آوردم و در همان زمان وارد فوتبال شدم دیدم که حق فوتبال شیراز این نیست و از این که در باشگاه‌‌های آسیا سهمیه نداریم ناراحت بودم. مدتی از ایران خارج شدم و در آنجا به لطف خداوند متعال شرایطی برای من پدیدار شد که می‌توانستم رؤیا‌هایم را به واقعیت تبدیل کنم. تصمیم گرفتم با توجه به مشکلاتی که برای باشگاه خوب برق شیراز که باشگاه مورد علاقه ام بود به وجود آمده بود و همین که به عنوان نماد فوتبال شیراز بوده و هست با یک چشم انداز 5ساله تا سال 2020 میلادی باشگاه برق را به جام باشگاه‌های آسیا برسانم. سریعاً اقدام کردم و عواملی که نیاز بود برای به دست آوردن این مهم را فراهم کردم سعی کردم افرادی را به کار بگیرم که سلامت و صداقت کاری را در دستور کار خودشان داشته باشند. همچنین کادر فنی مجرب و ایجاد پایگاه‌های اجتماعی چون در این مدتی که خارج از کشور بودم با توجه به پیگیری‌هایی که انجام دادم در زمینه ساختار‌های باشگاه‌های مطرح دنیا همچون رئال مادرید، لیورپول و... که از کجا و چگونه شکل گرفته و موفق عمل کردند را بررسی کردم و تصمیم گرفتم در شیراز تیمی تشکیل دهم و برای اولین بار در شیراز با توجه توانمندی‌های افراد کاربلد، پایگاه‌های اجتماعی را شکل بدهم و با تزریق پول به آنها فوتبال شیراز را به سطح فوتبال باشگاه‌های آسیا برسانم. اعتقادم بر این است که هر کسی در فوتبال شیراز غیر از باشگاه‌های آسیا فکر کند، به خودش و فوتبال شیراز ظلم کرده است. تفکراتی در زمینه‌های اقتصادی داشتم که اگر اجازه داده بودند می‌توانستیم در ایران حتی آسیا در بحث پوشاک ورزشی حرف اول را بزنیم. با حسابی که کرده بودم گردش مالی مجموعه تولیدی که راه اندازی کرده بودم، چیزی حدود یک هزار و میلیارد در سال می‌رسید. چه تعداد نیروی انسانی به کار مشغول می‌شدند و ماحصل این تجارت چیزی حدود 20درصد سودآوری داشت که تمامی درآمد‌ها خرج فوتبال و جوانان این شهر می‌شد. متأسفانه آنچه که دوست داشتم و کمک‌هایی که توقع داشتم انجام نشد. و مجبور شدم در بحث پوشاک عطای کار را به لقایش ببخشم و فقط به فوتبال فکر کنم. در فوتبال هنوز بر پایه عقایدم ایستاده ام و هنوز به چشم انداز فکر می‌کنم چون فوتبال پدیده تأثیرگذاری است. من بردبار هیچ ادعایی در فوتبال ندارم ولی می‌دانم که به تنهایی نمی‌توان کاری را پیش برد. احتیاج به خرد جمعی است. همکاری می‌خواهم چون این تیم متعلق به مردم فوتبال دوست شیرازی است. من از 16سالگی با توجه به معلولیتی که داشتم کار کردم و سختی کشیدم. این آرمان را کسی باور نمی‌کند. خدا به من لطف داشت تا من به خواسته‌های خودم در ورزش دست پیدا کنم. الان هم در خدمت مردم عزیز شهرم شیراز و شما بزرگواران هستم تا نقطه نظرات شما را بشنوم. مطمئن باشید که از تمامی پیشنهادات شما در جهت رشد و توسعه فوتبال باشگاه برق شیراز استفاده می‌کنم. 
حسام طاعت عضو هیئت مدیره کانون مربیان: دعا می‌کنم خداوند متعال به شما سلامتی بدهد تا با توجه به تفکراتی که دارید به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کنید. آرزوی من این است که فوتبال شیراز هر چه زودتر به سطح اول فوتبال کشور برسد تا دوباره شاهد حضور تماشاچیان عزیز در استادیوم‌های ورزشی باشیم. 
نظام زارع نایب رئیس اول کانون مربیان فوتبال فارس: همه اعضای کانون دوست دارند به هر شکل ممکن به فوتبال شیراز کمک کنند و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند. هدف کانون ارائه نقطه نظرات و همچنین پیشنهادات و راهکارهای مناسب است که بتواند با این روش مشکلات فوتبال برق شیراز را به حداقل برساند. من مطمئن هستم شما می‌توانید به آرمان‌های خودتان در فوتبال شیراز دست پیدا کنید ولی نیاز به تشکیل یک گروه باتجربه است که به اهدافی که در پیش رو دارید دست پیدا کنید. تیم برق در این دو سال نقاط قوت و ضعف زیادی داشته که برای رفع آن باید چاره‌ای اندیشیده شود. گفتید که چشم انداز دارید و در نظر دارید در یک پروسه 5ساله به فوتبال باشگاه‌های آسیا برسید. برای به دست آوردن این مهم احتیاج به یک کمیته فنی قوی دارید که بتواند در طول سال به کادر فنی و مدیریت باشگاه کمک‌های شایان توجهی بنماید و همچنین تشکیل مجموعه‌های پایه‌ای باشگاه که لازم و ضروری است. جانی خانی نایب رئیس دوم کانون مربیان فوتبال فارس: سعی شود ساختار باشگاه برق شیراز را در سطح ایدئال ببندید تا بتوانید با برنامه‌های از قبل تعیین شده پیش بروید. همچنین دقت کنید از مشاورانی استفاده کنید که تخصص فنی لازم را دارا باشند. شما بهتر است با باشگاه سپاسی تعامل خوبی داشته باشید و در پایان من هم صبحت‌های جناب زارع را در خصوص تشکیل یک کمیته فنی قوی تأیید می‌کنم. 
علی خسروی یکی از اعضای کانون مربیان فوتبال فارس: در این دو سال جوانان زیادی تجاربشان از وجود باشگاه برق زیاد شده است. این را به فال نیک می‌گیریم. امیدواریم در سال جدید هم به موفقیت‌هایی بیشتری دست پیدا کنید. شما سه نکته را در خصوص به کارگیری نفرات در باشگاه بیان کردید؛ صداقت، اجتماعی و کننده کار. در مورد صداقت شما این حق را دارید که افرادی که صداقت نداشته باشند را از باشگاه جدا کنید. در مورد اجتماعی از زمانی که برق و فجر شهید سپاسی ارتباطاتشان را از شهرستان‌ها قطع کردند، زمین خوردند و در پایان کننده کار کسانی در فوتبال استان بودند به عنوان سرمربی که نتوانستند آنطور که شاید و باید کمکی به فوتبال بکنند و اگر بتوانید در شهرستان‌ها ورود کنید و پایگاه‌هایی تشکیل دهید، موفق‌تر عمل خواهید کرد. 
مسعود خوبیاری از اعضای کانون مربیان فوتبال فارس: امیدوارم این جلسات تداوم داشته باشد. بودن برق و فجر در لیگ دسته اول کشور اتفاق خوبی است. باید یک تذکر در مورد حلقه گمشده فوتبال شیراز را به عرض برسانم. در بحث روانی سعی کنید از یک روانشناس ورزشی در کنار تیم استفاده شود و همچنین از کار گروه‌های اقتصادی، فرهنگی، تبلیغاتی و اجتماعی تشکیل شود. 
مجید توتونچی مدیر تیم فوتبال کانون مربیان فوتبال فارس: شما یک فرد دلسوز و عاشق به کار هستید. پیشنهاد من برای باشگاه تشکیل یک اطاق فکر است و همچنین ردهای پایه می‌باشد. 
طهمورثی از اعضای کانون مربیان فوتبال فارس: شما با ایده‌هایی که دارید خصوصاً چشم انداز. می‌توانید با تشکیل یک هیئت مدیره قوی به هدفتان نزدیک شوید. درصد زیادی از موفقیت تیم شما این است که یک سرپرست فوتبالی را در کنار تیم دارید. 
محمدرضا حسینی سرپرست تیم فوتبال برق جدید شیراز: این باشگاه در طی این دو سال پستی و بلندی‌های زیادی را پشت سر گذاشته که با لطف خدا و پشتکار آقای بردبار توانسته مشکلات را برطرف کند. البته نباید فراموش کرد که نفراتی هم بودند که به صورت واقعی عاشق برق بودند و کمک‌های بسیار زیادی به ما در زمینه‌های فکری و معنوی انجام دادند. همین جا از تمامی دست اندرکاران باشگاه از مدیریت که الان در خدمتشان هستیم تا تدارکات تیم که زحمات زیادی را متحمل شدند تا تیم به لیگ یک صعود کرد و همچنین متولیان ورزش و فوتبال استان تشکر و سپاسگزاری کنم. 
در خاتمه شفیعی با یک جمع بندی به مدیریت باشگاه پیشنهاداتی را ارائه دادند از قبیل اینکه سعی شود مربیان بومی در کنار سرمربی قرار گیرد. از جوانان استان استفاده بهینه شود و اینکه با توجه به ضیق وقت، باشگاه هر چه سریع‌تر به فکر تأمین و ترمیم تیم فوتبال خود باشد و در نهایت برای رسیدن به چشم اندازی که باشگاه مد نظر دارد لازم و ضروری است که تیم‌های پایه‌ای قوی و منسجم در مسابقات داشته باشید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی