[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

عمل ترمیم انحراف ۴۵ درجه‌ای ستون فقرات در لامرد، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: عمل جراحی انحراف ۴۵ درجه‌ای ستون فقرات و تقلیل انحراف به کمتر از ۵ درجه و جراحی دیسك گردن در شهرستان لامرد استان فارس انجام شد‌.
دکتر امیر تارخ، جراح مغز و اعصاب بیمارستان ولیعصر(عج) لامرد که موفق به انجام این عمل شده است در این باره گفت: برای نخستین بار دو عمل دیسک گردن و انحراف 45 درجه‌ای ستون فقرات در بیمارستان ولیعصر(عج) لامرد با موفقیت انجام شد.
وی افزود: عمل انحراف ستون فقرات 8 ساعت به طول انجامید و انحراف 45 درجه ای کمر بیمار به کمتر از 5 درجه تقلیل یافت.
تارخ همچنین گفت: اگرچه پیش از این هم عمل ستون فقرات در بیمارستان انجام می‌شد به‌طوریكه از آذر سال 95 تا کنون 107 مورد عمل ستون فقرات انجام شده است اما عمل ترمیم انحراف 45 درجه‌ای ستون فقرات، یك عمل جراحی نادر محسوب می‌شود.
او با اشاره به انجام عمل‌های دیسك گردن در بیمارستان ولیعصر(عج) لامرد، گفت: این عمل نیز برای اولین بار به صورت شکافت گلوی بیمار، خارج کردن دیسک گردن و جایگزین کردن آن با دیسک مصنوعی انجام شد . 
تارخ درخصوص وضعیت عمومی بیماران نیز گفت: حال عمومی هر دو بیمار کاملا رضایت بخش بوده و در چند روز آینده از بیمارستان ترخیص خواهند شد‌.
این جراح مغز و اعصاب، كسب موفقیت در انجام یك عمل جراحی نادر را حاصل تلاش همه پرسنل بیمارستان و کادر مجرب و متخصص اتاق عمل برشمرد و گفت: امکانات و دستگاهای موجود اتاق عمل تاثیر بسزایی در انجام چنین اعمالی دارد .
وی با تاکید بر لزوم تجهیز بیمارستان به دستگاه MRI خاطر نشان کرد: بیمارستان لامرد از نیروی انسانی دلسوز و متخصص برخوردار است و در صورت تجهیز بیشتر و كامل‌تر اتاق عمل، قطعا مردم شاهد انجام عمل‌های جراحی پیشرفته‌ای در آینده نیز خواهیم بود.
تارخ تاكید كرد كه انجام عمل‌های جراحی فوق تخصصی، زمینه كاهش احتیاج بیماران برای اعزام به مراكز درمانی شیراز را به‌دنبال خواهد داشت.
دکتر رسول فهیمی رئیس بیمارستان ولیعصر(عج) لامرد نیز با قدردانی از پزشك و تیم جراحی در عمل یاد شده، گفت: این دو عمل با تعرفه دولتی انجام شد و امیدوار هستیم با تداوم همکاری‌های خیرین و تجهیز بیمارستان، شاهد انجام این عمل‌های جراحی در لامرد باشیم‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی