[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

معاون پارلمانی رئیس جمهور: امروز وظیفه‌ای مهم‌تر از اشتغالزایی نداریم، روزنامه شیراز نوین

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: در دوران مختلف و متناسب با نیاز جامعه، افراد به طریقی با نثار جان و اموالشان مجاهدت کردند و امروز نیز وظیفه ای مهمتر از اشتغالزایی نداریم.
حسینعلی امیری در مراسم افتتاح کارخانه ماه گلاب لاله‌زار بردسیر با قدردانی از استاندار کرمان به منظور حمایت از کارآفرینی و سرمایه گذاری در استان اظهار کرد: رزم حسینی، در دوران دفاع مقدس یکی از مجاهدان عرصه جهاد و شهادت بود که امروز نیز با پذیرش مسئولیت استانداری، منشاء خدمات زیاد و برجسته ای در استان مستعد و زرخیز کرمان شده است.
وی در ادامه افزود: بیکاری یکی از مهمترین مسائل و معضلات کشور است و ایجاد اشتغال براساس سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری، یکی از مهمترین برنامه‌های دولت یازدهم بوده است.
امیری لازمه داشتن کشوری آزاد برای دست یافتن به آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و تحقق اهداف مقام معظم رهبری را ایجاد اشتغال عنوان و تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی مهمترین برنامه‌های دولت و مطالبه جدی مقام معظم رهبری از دولتمردان است که حقیقتاً بدون مشارکت مردم امکان پذیر نخواهد بود.
وی بیان کرد: در دوران مختلف و متناسب با نیاز جامعه افراد به طریقی با نثار جان و اموالشان مجاهدت کردند و امروز نیز وظیفه‌ای مهم‌تر از اشتغالزایی نداریم. بنابراین از سرمایه‌گذاران حوزه کارآفرینی و اشتغالزایی می‌توان به عنوان مجاهدان عرصه جهاد اقتصادی یاد کرد.
معاون رییس جمهور با اشاره به سیره عملی حضرت علی(علیه السلام) در خصوص اشتغالزایی با حفر چاه و توسعه نخیلات، افزود: در تاریخ صدر اسلام پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله به مشکلات دنیوی و مالی مردم پرداختند و سپس بحث‌های توحیدی و معنوی را که لازمه تثبیت و استقرار نظام نوپای اسلام بوده را پیگیری نمودند.
وی با اشاره به احادث و روایات مبنی بر فقرزدایی از چهره جامعه و سخنانی مبنی بر اینکه با ورود فقر، ایمان خارج می‌شود، یادآورشد: دولت یازدهم گام‌های بلندی را در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی برداشت و با افول قیمت نفت از 100 دلار به 40 دلار در یک دوره زمانی علی رغم اینکه کشورهای صادرکننده نفت با مشکل مواجه شدند اما دولت سال‌های سختی را پشت سر گذاشت و نگذاشت کشور دچار مشکل و بحران شود.
امیری اشتغالزایی را مهمترین عبادات و ذخایر آخرت دانست و تصریح کرد: دولت یازدهم از کارآفرینان و سرمایه گذاران حمایت و پشتیبانی نموده و همواره فرش قرمز جلویشان پهن می‌کند زیرا این یک اصل از آموزه‌های اسلامی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی