[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۱
  • دوره جدید

ثبت‌نام حدود ۴۰۰ هزار اتباع افغانی در مدارس کشور صدور کارت ویژه حمایت تحصیلی اتباع خارجی از اول تیر، روزنامه شیراز نوین

معاون مرکز بین الملل و مدارس خارج از کشور از صدور کارت ویژه حمایت تحصیلی اتباع خارجی بدون مدرک هویتی از اول تیر سال جاری خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سیدعلی حسینی گفت: سیاست‌های کلی مشابه سال‌های گذشته است، اما آیین نامه‌های ابلاغی جدید تفاوت‌هایی با سال گذشته دارد که پس از تصویب در کمیسیون وزارت کشور به تمام مدارس ابلاغ می‌شود.
وی افزود: ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی که شامل 2گروه است، در آیین نامه جدید با تغییراتی مواجه است وآن اینکه افرادی که مدارک هویتی، اقامتی و گذرنامه آن‌ها معتبر باشد، بدون مشکل می‌توانند از نیمه دوم تیر با مراجعه به مراکز سنجش بهداشتی اقدام به ثبت نام کنند و گروهی که مدارک هویتی آنان کامل نیست، باید نسبت به دریافت کارت ویژه حمایت تحصیلی اقدام و تا امکان ثبت نام برای آنها فراهم شود. حسینی با اشاره به این مطلب که صدور کارت ویژه حمایت تحصیلی گاه به 2 تا 3ماه زمان نیاز دارد، تصریح کرد: افراد مشمول باید از اول تیر به دفاتر مربوط به اداره اتباع که درکل مناطق کشور وجود دارد، مراجعه کنند.
وی یادآورشد هم اینک حدود 400هزار اتباع افغانی در مدارس ثبت نام شده اند و طبق برآوردها قریب به 40 تا50هزار دانش آموز اتباع خارجی دیگر در مدارس کشور ثبت نام خواهند کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی