[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

زمین چمن مصنوعی، بهانه‌ای برای دیده شدن نابینایان شیرازی، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: فرماندار شهرستان شیراز گفت: باید با فراهم کردن زیرساخت‌ها و قوانین مورد نیاز، بستر مناسبی برای نقش آفرینی بیشتر نابینایان در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی را فراهم کرد.
حیدر عالیشوندی در بازدید از نخستین زمین چمن مصنوعی اختصاصی آکادمی فوتبال 5 نفره ویژه نابینایان در استان فارس در شهر شیراز افزود: این نکته که امروز روشندلان می‌توانند بخش فعال جامعه باشند، سخن درستی است، چرا که آنها با پیشرفت فناوری قادر هستند بیش از گذشته از امکانات آموزشی بهره گیرند و فعالیت‌های خود در جامعه را تقویت کنند. 
فرماندار شیراز اظهار کرد: ما در مجموعه دولت بر این باور هستیم که نابینایان از ظرفیت‌ها و فرصت‌های بسیار بالایی برخوردارند و می‌توان گفت که آنها در هر موقعیتی که ایفای نقش کرده‌اند، به بهترین شکل وظیفه خود را انجام داده اند. 
وی در ادامه خطاب به ورزشکاران نابینا حاضر در این آیین گفت: شما می‌توانید الگوی بسیار ارزشمندی برای جامعه ورزشکاران سراسر کشور باشید چراکه محدودیت‌های جسمی شما نتوانسته مانعی بر سر راه دستیابی به قله‌های افتخار باشد. عالیشوندی بیان کرد: به همه قهرمانان در سراسر کشور این پیام را دارم که معرفت، اخلاق، محبت، نوع دوستی، همنوایی و همدردی عزیزان نابینا و کم بینا درس آموز است. 
یکی از روشندلان در این بازدید از مشکل نبود حامی مالی به عنوان پشتوانه ورزش نابینانیان در شیراز سخن گفت و فرماندار شیراز نیز قول مساعد داد که دستگاه‌ها همکاری مناسبی در روند برگزاری رقابت‌های ویژه روشندلان در شیراز داشته باشند. 
بنا بر اعلام حمید جورکش مدیر روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، عملیات ساخت زمین چمن اختصاصی آکادمی فوتبال نابینایان شیراز 12 بهمن ماه پارسال به مناسبت دهه مبارک فجر آغاز شده بود.
بر این اساس، این زمین چمن با گذشت حدود چهار ماه و نیم از زمان کلنگ زنی و با صرف اعتباری افزون بر 20 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است و از 14 تیرماه امسال میزبان رقابت‌های کشوری نابینایان خواهد بود.  بر اساس این گزارش، تیم فوتبال پنج نفره نابینایان ایران در حالی در رقابت‌های پارالمپیک ریو در کشور برزیل به عنوان نائب قهرمانی دست یافت که چهار نفر از اعضای این تیم را روشندلان اهل شیراز تشکیل می‌دادند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی