[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۷
  • دوره جدید

با تصویب شورای شهر شیراز، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به رانندگان تاکسی، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - محمود شبان سروستانی

 Mahmood.shaban39@gmail.com

به پیشنهاد شهردار شیراز و با تصویب شورای شهر، به‌زودی تسهیلات ویژه نگهداری و تعمیر خودرو به رانندگان تاکسی و اتوبوس‌های درون شهری پرداخت می‌شود‌.
عصر دیروز در نشست علنی شورای شهر شیراز و بنا به طرح پیشنهادی شهردار شیراز از محل سپرده گذاری 3 میلیارد تومانی که توسط شهرداری در یکی از بانک‌های عامل گذاشته می‌شود به رانندگان تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها وام‌های بدون بهره در راستای تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه عمومی‌ای که در اختیار دارند پرداخت می‌شود‌.
شهردار شیراز در این خصوص گفت: رانندگان تاکسی از زحمتکش‌ترین اقشار جامعه هستند که در هیچ کجا هم دیده نمی شوند لذا در جهت حمایت از این قشر زحمتکش پیشنهاد می‌شود که از طریق سپرده گذاری به مبلغ 3 میلیارد تومان که در یکی از بانک‌ها به ودیعه گذاشته می‌شود تسهیلاتی که چگونگی پرداختش بعد از این اعلام می‌شود به رانندگان پرداخت می‌شود تا بتوانند در جهت تعمیر و نگهداری خودرو خود اقدام کنند .
در ادامه جلسه دیروز طرح دیگری نیز به پیشنهاد کمسیون حمل ونقل به صحن علنی شورا آورده شد که بنا بر آن پرداخت 2 درصدی که پیش از این بابت نقل‌وانتقال سند تاکسی از رانندگان دریافت می‌شد به یک درصد کاهش یابد که این طرح نیز به اتفاق آراء تصویب شد‌. 
رفع معارض از زمین بیمارستان 1300 تخت خوابی شماره 2 نمازی که توسط شهرداری تامین شده از دیگر مصوبه‌های مهم دیروز شورای شهر شیراز بود .
به همین منظور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، با بیان اینکه زمین بیمارستان جدید نمازی شیراز 42 معارض دارد خواستار کمک شهرداری شیراز برای تامین مالی رفع معارضان شد. 
محمدهادی ایمانیه با اشاره به ساخت بیمارستان جدید نمازی شیراز گفت: با توجه به مراجعه تعداد زیادی از بیماران کشور به شیراز ساخت بیمارستان شماره 2 نمازی یک ضرورت است و این مهم باید مورد توجه قرار گرفته و در اجرای آن تسریع شود. او با بیان اینکه تنها در اردیبشهت 96 از تعداد شش هزار و 500 مراجعه کننده بیمار به بیمارستان نمازی شیراز بیش از 50 درصد آن از استان‌های مختلف کشور بوده، تاکید کرد: رفع معارضان زمین بیمارستان جدید نمازی شیراز توسط شهرداری شیراز امری ضروری است .
ایمانیه افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر اساس قیمت روز زمین تملک شده، خدمات بیمارستانی را به کارکنان شهرداری می‌دهد و آماده است بیماران نیازمندی که از طرف شهرداری معرفی می‌شود درمان کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین در مورد آخرین وضعیت ساخت بیمارستان‌های در کلان‌شهر شیراز گفت: در حال حاضر پنج بیمارستان به طور همزمان در حال ساخت است.
شهردار شیراز نیز در این خصوص گفت: همواره تاکید دولت بر ایجاد درآمد پایدار شهرداری‌ها است، لذا پیشنهاد می‌دهیم شهرداری در ایجاد زیرساخت‌های مختلف از جمله ساخت بیمارستان مشارکت داشته باشد تا در آینده درآمدی پایدار ایجاد شود.
علیرضا پاک‌فطرت افزود: از شورای جدید شهر شیراز نیز درخواست کرد که از این پس در هیچ شرایطی زمین رایگان دراختیار نهادی قرار ندهد و شرط اختصاص زمین را مشارکت قرار دهد. وی تصریح کرد: چه اشکالی دارد زمین و پروانه از شهرداری باشد و ساخت بیمارستان از دانشگاه علوم پزشکی باشد و شهرداری در این بیمارستان 1300 تحت‌خوابی شریک باشد و درآمد پایدار داشته باشد. یادآور می‌شود این طرح دو فوریتی نیز به اتفاق آراء به تصویب شورای شهر شیراز رسید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی