[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

استاندار فارس: به‌جای حمایت، باید مردم را تشویق به کار کرد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: استاندار فارس، ضمن تاکید بر لزوم همکاری و هماهنگی تمام مجموعه‌ها و دستگاه‌ها برای بررسی مسائل و مشکلات مناطق حاشیه ای و فقیرنشین کلانشهر شیراز گفت: برای رفع این مشکلات نیازی به تشکیل و ایجاد کارگروه و تشکیلات جدید نیست.
سید محمد علی افشانی، دوشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات محلات حاشیه‌ای و فقیرنشین شهر شیراز افزود: هرچه تعداد کمیته ها، کارگروه‌ها و تشکیلات جدید کمتر باشد، تصمیم‌گیری‌ها و نتیجه‌گیری‌ها سریع‌تر انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها و مجموعه‌ها باید برای رفع مشکلات و زدودن غبار فقر از چهره این محلات کمک کنند چرا که زیبنده نیست در یک کشور اسلامی که از منابع نفت، نیروی انسانی توانمند و گذشته تاریخی برخوردار است مردم در فقر زندگی کنند.
استاندار فارس بیان کرد: باید در گام نخست به جای دادن وعده کمک به مردم و تلاش برای قرار گرفتن آنها در زیر پوشش کمیته امداد و دیگر نهادهای حمایتی، آنها را تشویق به کار و تلاش کنیم تا مردم خودشان صاحب کار، ثروت و درآمد شوند.
افشانی، در مورد اقدامات انجام شده برای خدمات رسانی به مناطق محروم گفت: در پی تقسیم کاری که در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برای رسیدگی به مشکلات محلات حاشیه ای صورت گرفت به این نتیجه رسیدیم که رفع این مشکلات بدون مشارکت مردم ممکن نیست و به همین سبب محله محوری را در دستور کار قرار دادیم.
وی افزود: ظرف حدود یک سال گذشته نیز اقداماتی هم در محلات مختلف شهر از جمله محله سنگ سیاه با هدف رفع کاستی‌ها و ارائه خدمات با مشارکت نهادهای اجتماعی انجام شده و چنانچه امروز به این محله (سنگ سیاه) برویم و آن را با یک سال گذشته مقایسه کنیم می‌بینیم که تغییراتی روی داده است.
استاندار فارس بیان کرد: ما باید زندگی و امکانات آموزشی، بهداشتی، ورزشی و زیربنایی را به این محلات ببریم و مردم را در انجام امور و فعالیت‌ها مشارکت دهیم.
وی ادامه داد: هنوز در محلات جا برای کار کردن بسیار زیاد است و تا این محلات به یک کانون زندگی سالم برسد راه زیادی باید طی شود و اگر این کار با جدیت دنبال نشود در آینده با حجم مشکلاتی به مراتب بیش از امروز مواجه خواهیم بود. افشانی، با اشاره به واگذاری هر یک از محلات شهر شیراز به یک دستگاه و مجموعه، افزود: اگر خدمات و امکانات به این محلات ارائه نشود فساد در آنجا روز به روز بیشتر خواهد شد. وی افزود: وضعیت معابر و خیابان‌های این محلات نیز باید اصلاح شود چرا که در صورت بروز مشکلات و وقوع حوادثی مانند آتش سوزی و زلزله در امر امداد رسانی و کمک رسانی با مشکل مواجیه خواهیم شد.
افشانی گفت: استانداری فارس با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه به محلات حاشیه شهرها، در این زمینه با جدیت وارد عمل شده است.
استاندار فارس همچنین از تمام دستگاه‌ها و مجموعه‌ها خواست که ظرف 2 هفته آینده گزارشی در مورد فعالیت‌هایی که در این محلات انجام شده و کارهایی که باید انجام شود، ارائه دهند.
وی گفت: برای ریشه کنی برخی جرائم محلات از جمله توزیع مواد مخدر، باید مجازات‌ها و کیفرها متناسب با جرمی که فرد مرتکب شده تعریف شود همچنین هزینه ارتکاب جرم افزایش یابد تا افراد فکر تخلف به ذهن خود راه ندهند.
افشانی، در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر لزوم توزیع مناسب دانش آموز و معلم در فضاهای آموزشی موجود بیان کرد: امروز برخی مدارس قدیمی در گرانترین و در عین حال پرترافیک ترین نقاط شهر شیراز قرار دارند در حالی که با پول یکی از آنها می‌توان چندین مدرسه در چند خیابان آن طرف تر ساخت.
وی گفت: باید بکوشیم تا بحث توزیع عادلانه امکانات آموزشی در تمام مناطق شهر امسال به نتیجه برسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی