[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

چاه گز فعال‌ترین روستا در فوتبال نی‌ریز ، روزنامه شیراز نوین

در بین تمامی روستاها و بخش‌های مختلف شهرستان، بدون شک می‌توان چاه‌گز را فعال‌ترین روستا در ورزش فوتبال دانست. این در حالی است که ورزش روستاها چند سالی است که در بخش‌ها دچار رکود شده است.
در د‌هه‌های گذشته این ورزش پرطرفدار شور و هیجان زیادی را برای همه اهالی ورزش در کل شهرستان به وجود آورده بود.
فوتبال فقط در مرکز شهرستان متمرکز نبود و حتی روستاهای اطراف نیز به طور جدی در مسابقات حضور فعال داشتند. به طوری که تراکم بازیکن در این رشته و وجود استعدادهای ناب، باعث جذب شدن این بازیکنان در تیم‌های ریشه‌دار و بزرگ شهرستان می‌شد. نمونه بارز از بازیکنان بخش آباده‌طشک را می‌توان میثم عزیزی مثال زد که در تیم شهرداری نی‌ریز در ترکیب ثابت این تیم قرار داشت و حضور در مسابقات لیگ برتر استان و همچنین زیرگروه کشور را با این تیم تجربه کرد. 
حال با وجود اینکه تعداد زیادی از روستاهای شهرستان فعالیتی در زمینه فوتبال ندارند، اما در روستای چاه‌گز به همت و تلاش مربی جوان این روستا به نام ذبیح‌اله بیاتی، فوتبال این منطقه ازبخش آباده طشک دوباره احیا شده است.
ذبیح‌اله بیاتی از سال 1388 به عنوان مسئول ورزش کانون فرهنگی مذهبی ورزشی چاه‌گز منصوب شد.
بیاتی در همان سال توانست رده‌های مختلف فوتبال چاه‌گز را ساماندهی کند و در اردوها و مسابقات مختلف شرکت کند.
وی در سال 1394 با یک سازماندهی اساسی موفق شد فوتبال این منطقه از شهرستان را در همه رده‌های سنی فعال کند. به طوری که تنها روستای شهرستان است که در رده نونهالان تا بزرگسال فعالیت دارند.
در بهمن 1394 با کف پوش شدن سالن سیدالشهدای چاه‌گز گام بزرگی در فوتبال این روستا برداشته شد. به گونه‌ای که در سال 1395 تیم‌هایی از سطح استان در این روستا حضور یافتند که در این بین تیم‌هایی نظیر باشگاه فوتبال افشین پیروانی شیراز، توکلی داراب، شهدای فسا، سده آباده اقلید، استعدادهای درخشان و پاسارگاد نی‌ریز، کیان مهر مرودشت، برق شیراز، شیراز جوان و لاله خرامه را می‌توان نام برد که با تلاش فراوان بیاتی در این منطقه حضوریافتند.
فعالیت دامنه‌دار باشگاه شهید بیاتی باعث شد تا به دعوت بیاتی، اساتید بزرگ فوتبال از شهرستان و استان مانند ناصر جانی‌خانی، سعید شب‌دوست، محمد شفیعی، محسنی، سپاسیان، کلانتری و حتی سید عباس موسوی کارگزار فدراسیون فوتبال کشور از نزدیک فعالیت‌های فوتبالی این روستا را نظاره‌گر باشند.
در پی تلاش‌های مکرر و فعالیت‌های چشمگیرانه اهالی فوتبال چاه‌گز، افتخاراتی نیز در طول این مدت به دست آمده است:
1- حضور امیرحسین علیخانی در تست نهایی تیم ملی نونهالان ایران در سال 94
2- حضور عرفان زارعی در لیست منتخب دانش آموزی استان فارس
3- حضور مهدی بیات به عنوان یار کمکی در تیم سده آباده اقلید جهت شرکت در مسابقات فوتسال استان در رده نوجوانان
4- انتخاب محمد جواد بیات در فستیوال شرق استان، در رده سنی 12سال و همچنین محمد بیات در رده سنی زیر 11سال
5- قبولی امیرحسین علیخانی در آکادمی محمد یاوری یاران سپاهان اصفهان
6- حضور دو بایکن مستعد چاه‌گزی به نام های محمد جواد بیات و جواد سعادتیان در تیم استعدادهای درخشان در رده نونهالان لیگ برتر فارس و کسب نایب قهرمانی این تیم
7- قهرمانی تیم نوجوانان چاه گز در تورنمنت چهار جانبه زرقان
8- مقام سوم لیگ فوتسال شهرستان رده نونهالان در اولین سال حضور
ذبیح‌اله بیاتی از تعامل بیشتر تیم شهید بیاتی چاه‌گز با تیم های استانی و کشوری خبر داد و حضور چند بازیکن با استعداددر رده‌های مختلف سنی در تست تیم های مهم کشور را نام برد.
به گفته ذبیح اله بیاتی، در سال گذشته مربیان مختلفی با مجموعه رده‌های سنی فوتبال شهید بیاتی همکاری داشته‌اند که از جمله آنان می‌توان به ابوذر بیات، مهدی شاهسوندحسنی، اسماعیل علیخانی، سعید بیات، لطیف زراوشان و حمید بهمرد اشاره کرد. بیاتی از مهم‌ترین اهداف تیم فوتبال شهید بیاتی، به حضور در مسابقات لیگ شهرستان در تمامی رده‌های سنی و معرفی بازیکنان با استعداد به تیم های مختلف شهرستان و استان و حتی کشور در سال جاری را عنوان کرد.
مربی و مدیر جوان باشگاه شهید بیاتی چاه‌گز توجه ویژه رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان و نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس به فعالیت‌های فوتبال این منطقه را خواستار شد. 
در حال حاضر فوتبال چاه گز با کادر مدیریتی ذبیح اله بیاتی و با سرپرستی عبدالعلی علیخانی در حال فعالیت می‌باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی