[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۰
  • دوره جدید

نکات ریز خانه داری، روزنامه شیراز نوین

جلوگیری از ورود آلودگی کفش به خانه

بر اساس تحقیقات انجام شده کفش‌ها آلودگی، میکروب و باکتری‌های زیادی را با خود حمل می‌‌کنند که ورود آنها به خانه می‌تواند بیماری و خطرات بسیار جدی را به دنبال داشته باشد. پس تا حد ممکن با کفش وارد خانه نشوید. خصوصاً اگر در خانه فرزند کوچکی دارید که نسبت به بیماری‌ها حساسیت بیشتری دارد، این کار را به هیچ وجه انجام ندهید.
ورود کفش ممنوع
بهترین راه حل برای کاهش آلودگی کفش در خانه، استفاده از پادری در ورودی خانه است. با قرار دادن پادری، تا حدی آلودگی به دام می ‌افتد و میزان کمتری از آن وارد خانه می‌شود. پادری باید به اندازه ای باشد تا شما قبل از زورود به خانه روی آن راه بروید و حداقل به اندازه یک قدم طول داشته باشد و پهنایی به اندازه در داشته باشد. طول قدم انسان به طور متوسط ۷۰سانتی‌متر است. 
در پادری از جنس آکریلیک که در قسمت زیرین هم پلاستیک دارد، به راحتی می توان گرد و غبار را خارج کرد؛ پس انتخاب بسیار مناسبی در ورودی خانه هستند. پادری هایی که بافت درست و پرزهای بیشتری دارند، آلودگی را بیشتر به دام می‌اندازند.
پادری در دکوراسیون ورودی
برای انتخاب رنگ پادری به سراغ رنگ هایی نروند که با کوچکترین قدمی چرک و کدر می شوند. رنگ های خنثی مانند طوسی، قهوه ای، سرمه ای و کرم و سیاه برای پادری مناسب هستند؛ ولی این نکته را هم در نظر داشته باشید که پادری باید آلودگی زیاد را از تغییر رنگش نشان دهد. برای شستن پادری از آب گرم و صابون استفاده کنید و آن را در معرض آفتاب و جریان هوا قرار دهید تا خشک شود.
استفاده از کف‌پوش های صاف و صیقلی مانند سنگ های گرانیت میزان آلودگی را کمتر می کنند. کاشی هایی که بافت یا درزهای عمیقی دارند، مقدار بیشتری آلودگی و گرد و غبار را در خود نگه می دارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی