[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

رکورد دوندگی مرد ایتالیایی کویر لوت را جهانی می‌کند، روزنامه شیراز نوین

مهر: یک دونده ایتالیایی قصد دارد ٨٠کیلومتر مسیر را در یک روز آن هم در دمای ٧٠درجه بدود تا نامش در فهرست رکوردهای گینس ثبت شود. با این اقدام نام کویر لوت نیز به گینس راه می یابد.
معین افضلی هماهنگ کننده برنامه این دونده ایتالیایی و مدیر یک آژانس گردشگری کویر لوت گفت:  پاءولوونتورینی از ماجراجویان و طبیعت‌گردان ایتالیایی در روز ٣٠تیر ماه به  گرم‌ترین نقطه کویر لوت که گندم بریان نام دارد و در این روز دمای هوا به ٦٥ تا ٧٠درجه می‌رسد می‌آید تا در مدت یک روز ٨٠کیلومتر راه را بدود. اواخر تیر ماه کویر لوت گرم‌ترین دمای هوا را دارد. او این روز را انتخاب کرده تا در گرم‌ترین دمای هوا یک رکورد ثبت کند.
وی گفت: به همین منظور دو کارشناس گینس و فیلم‌بردار شبکه تلویزیونی اسکای اسپرت ایتالیا برای ثبت این اتفاق همراهش خواهند شد. این یکی از دستاوردهای ماراتن سال گذشته است که دوندگان خارجی از جمله پاءولوونتورینی در کویر لوت دویدند. این دونده سال پیش تصمیم گرفت که رکوردش را در کویر لوت ثبت کند.
افضلی بیان کرد: این دونده ٤٩ساله اگر موفق شود یک نشست خبری در کرمان خواهد داشت و با این اقدام برای اولین بار نام کویر لوت در فهرست گینس ثبت می‌شود. او چهار روز در منطقه می‌ماند و در یک روز می‌دود. در این مدت خود را آماده خواهد کرد و برای ریکاوری نیز زمان نیاز دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی