[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

با آگاهی مردم، آسیب‌های اجتماعی کمتر می‌شود، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- سعید رضا امیر آبادی

amirabadi_shznvn@yahoo.com

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس در آستانه سالروز مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: آسیب‌های اجتماعی به عنوان اموری که نظم عمومی جامعه را به هم می‌زنند و هنجارهای آن را مورد تعرض قرار می‌دهند بسیار حائز اهمیت است؛ چراکه افزایش ناهنجاری‌ها نشانه ای از وجود بحران محسوب می‌شود و نظم اجتماعی را تهدید می‌کند. فیض اله جعفری اظهار کرد: تلفن همراه نیز مانند سایر فناوری‌های نوین چون تلویزیون، ویدیو و ماهواره علاوه بر داشتن جنبه‌های بسیار مثبت آن، می‌تواند آثار منفی اجتماعی یا اخلاقی بدنبال داشته باشد. جعفری با تاکید بر اهمیت آموزش به مردم ادامه داد: هرچه آگاهی بیشتر باشد آسیب‌های اجتماعی به تناسب کمتر خواهد بود. وی خاطرنشان کرد: طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی، مفاسد اخلاقی و اجتماعی و مناطق بحرانی و حاد به عنوان پنج آسیب اجتماعی شایع مطرح است که باید براساس ظرفیت‌های دستگاه‌های مختلف برای پیشگیری از گسترش آن اقدام کرد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس با اشاره به تاکید دبیر کل این جمعیت مبنی بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی یادآور شد: ارتقای تاب‌آوری جامعه یکی از اهداف مهم و اثربخش در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است که جمعیت هلال احمر باید بتواند در جامعه تغییر نگرش ایجاد کرده و ارزش‌ها را ماندگار کند.
جعفری استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود جمعیت هلال احمر را در امر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی حائز اهمیت عنوان کرد و افزود: کانون‌های جمعیت هلال احمر در دانشگاه‌ها و همچنین حضور جمع زیادی از جوانان و داوطلبان در این نهاد مردمی ظرفیت بسیار خوبی است که می‌توان از آن برای کاهش میزان آسیب‌های اجتماعی و فرهنگ‌سازی در سطح جامعه بهره برد. وی با اشاره به اجرای طرح پیمان توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، اظهار کرد: هدف از برگزاری دوره‌های آموزشی در طرح پیمان افزایش خودمراقبتی و کاهش گرایش به اعتیاد در نوجوانان و جوانان و تغییر نگرش و تقویت رفتارهای محافظت‌ کننده در میان آن‌ها است، که در راستای تحقق این امر لوح‌های فشرده آموزشی برای توانمندسازی کارکنان و اعضای داوطلب جمعیت در حوزه پیشگیری اولیه از اعتیاد در نظر گرفته شده‌ است.
جعفری در پایان، حل آسیب‌های اجتماعی را از دغدغه‌های مشترک مسئولین و مردم دانست و افزود: ‏عنایت و توجه ویژه رهبر ‏معظم انقلاب در این زمینه موجب عزم ملی و ‏امید همگانی برای موفقیت در کاهش آسیب‌های ‏اجتماعی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی