[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

مدیرکل پزشکی قانونی فارس عنوان کرد صدور شناسنامه ژنتیکی برای مجرمان ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس از تکمیل بانک اطلاعات هویت ژنتیکی متهمین در استان خبرداد و گفت: از سال گذشته تاکنون برای تعداد ۸۰۰نفر از مجرمان سابقه دار شناسنامه ژنتیکی صادر شده است.
به گزارش خبرنگار شیراز نوین دکترسعید غلامزاده روز گذشته در نشست خبری فعالیت‌های اخیر پزشکی قانونی استان فارس اظهار داشت: به‌دنبال تهیه شناسنامه ژنتیکی متهمان، قرار است امسال بانک هویت ژنتیکی کشور، برای 30 هزار مجرم شناسنامه ژنتیکی تهیه کند که سهم استان فارس نیز از این تعداد به زودی مشخص می‌شود.
این مقام پزشک قانونی استان با تاکید براینکه یک سوم کل پرونده‌های قضائی استان نیازمند ارائه نظر کارشناسان پزشکی قانونی است گفت: امروزه بسیاری از آزمایش‌های تخصصی که برای انجام آن به سایر استان‌ها وابسته بودیم، در شیراز انجام می‌شود و حتی اکثر آزمایش‌های تخصصی سایر استان‌ها به این استان انتقال داده می‌شود.
وی با بیان اینکه  طی سال‌های اخیر توان علمی و تجهیزاتی پزشکی قانونی فارس ارتقا یافته است افزود: امروز در استان شاهد آن هستیم که رمزگشایی بسیاری از پرونده‌های تخصصی و جنایی به کارشناسان پزشکی قانونی این استان سپرده می‌شود.
غلامزاده با اشاره به اینکه پزشکی قانونی اطلاعی از آمار موارد اقدام به خودکشی در اختیار ندارد،‌ گفت: آمارها در سال‌های 93 تا 95 نشان‌دهنده سیر نزولی موارد خودکشی موفق یا خودکشی‌های منجر به فوت در استان فارس است.
وی افزود: در سال 95 تعداد خودکشی‌های منجر به فوت 328 مورد بود که در مقایسه با 354 مورد سال 94 کاهش یافته است.
 غلامزاده در خصوص حوادث رانندگی منجر به فوت گفت: متاسفانه فارس همچنان رتبه اول حوادث رانندگی منجر به فوت را دارد؛ سال 95 در کل کشور 15 هزار و 932 نفر بر اثر حوادث رانندگی فوت کرده‌اند که 1458 نفر آنان مربوط به فارس بوده است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس اضافه کرد: این آمار نسبت به سال 94 بالغ بر 6.1 درصد افزایش را نشان می‌دهد؛ در سال 96 هم علی‌رغم تمام تلاش‌ها شاهد افزایش تعداد کشته‌های ناشی از حوادث رانندگی در فارس بوده‌ایم.
غلامزاده با یادآوری اینکه آمارها نشان از کاهش درصد فوت ناشی از حوادث رانندگی دارد، گفت: این آمار در فارس افزایش را نشان می‌دهد؛ هنوز 10 درصد کل کشته شدگان حوادث رانندگی کشور مربوط به استان فارس گزارش شده است.
مدیرکل پزشکی قانونی فارس اضافه کرد: بالغ بر 60 درصد کشته‌شدگان حوادث رانندگی در فارس مربوط به 6 شهر، شیراز، کازرون، اقلید، آباده، مرودشت و نورآباد بوده به‌طوری‌که از جمع کشته‌شدگان سوانح رانندگی فارس 824 نفر مربوط به این شش شهر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی