[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

شهردار شیراز: باغ هنر به پایگاه هنرمندان تبدیل می‌شود، روزنامه شیراز نوین

در دوازدهمین مراسم افتتاح پروژه‌های شهرداری شیراز در سال جاری 3پروژه فرهنگی و عمرانی با حضور شهردار شیراز به بهره برداری رسید.
شهردار شیراز در مراسم بهره‌برداری از فاز دوم باغ هنر ایرانی و اسلامی، با بیان اینکه فاز اول این پروژه در سال 94 با مساحت 6 هزار و 500 متر به عنوان یکی از 80 پروژه عیدانه و بزرگداشت هفته شیراز به بهره برداری رسید، گفت: همان زمان این نوید را به شهروندان شیراز دادیم که  این باغ را توسعه خواهیم داد تا فضایی را مختص تمام هنرمندان شیراز و مردم شیراز فراهم کنیم.
مهندس علیرضا پاک فطرت افزود: پس از گذشت 25 ماه از بهره برداری فاز اول، باغ مجاور با مساحت 10 هزار متر مربع یعنی یک و نیم برابر فضای فعلی با شرایط بسیار زمان بر و با هزینه ای بالغ بر 80 میلیارد ریال تملک و پس از آن آماده بهره برداری شد.
وی آشنا نمودن مردم شیراز با فرهنگ غنی تاریخی و هنری این شهر از طریق حضور هنرمندان و فعالیت آنها در باغ هنر را از جمله اهداف این مکان دانست و گفت: ایجاد فضای آرام برای نمایش آثار هنری و رونق فعالیت‌های هنری اصیل و صنایع دستی شیراز از جمله مجسمه سازی، معرق، مقرنس، خاتم‌سازی و... به همراه بالا بردن سواد هنری شهروندان از طریق ارتباط با هنرمندان و آشنایی با روش‌های تولید و خلق آثار هنری  از مزیت‌هایی است که باغ هنر ایجاد می‌کند.
علیرضا پاک فطرت ابراز داشت: شهروندان شیرازی دوستدار هنر و هنرمند هستند؛ باغ هنر ایرانی و اسلامی نیز با ایجاد شرایطی ویژه، برای پویایی بیشتر هنر و هنرمندان تلاش خواهد کرد. او با بیان اینکه هنرمندان می‌توانند در این فضا آثار هنری خود را در معرض فروش هم بگذارند خاطر نشان کرد: باغ هنر با فضایی مناسب، فرصتی برای ورود گردشگران خارجی و بازدید آنها از این غرفه‌ها و خرید این آثار به عنوان سوغات دست هنرمندان شیراز خواهد بود و به رونق اشتغال هنرمندان کمک می‌کند.
علیرضا پاک فطرت با بیان اینکه در صورت استقبال هنرمندان از این باغ، این مکان را توسعه خواهیم داد گفت: برخی از شهروندان درخواست داشتند که در این باغ یک خانه هنر برای انجام فعالیت هنرمندان و برنامه ریزی‌های مرتبط با کارهای هنری راه اندازی شود که این کار را انجام خواهیم داد تا باغ هنر در بلوار بعثت به‌عنوان به یک مرکز اصلی برای هنرمندان شیراز و فعالیت و فروش آثار آنها تبدیل شود.
او با تاکید بر این مطلب که واگذاری غرفه‌ها و فعالیت آنها در باغ هنر ایرانی و اسلامی تقریبا رایگان و با اندک هزینه‌های جزیی است خاطرنشان کرد: شهرداری به دنبال پول و منافع مالی از احداث چنین مکانی نیست.
شهردار شیراز با اشاره به اینکه تمام پروژه‌های شهرداری شامل باغ‌های خانواده، تقاطع‌ها، پل‌ها و پروژه‌های فرهنگی که افتتاح شده و یا در مرحله طراحی و اجرا است با همکاری هنرمندان ایرانی و شیرازی انجام شده است ابراز داشت: 90درصد از هنرمندان همکار در پروژه‌های شهری، شیرازی هستند.
او تاکید کرد: هنرمندان فقط صنایع دستی تولید نمی کنند بلکه برخی از هنرمندان شهرمان در پروژه‌های شهرداری از جمله پل کابلی ولیعصر(عج) بسیار هنرمندانه این پروژه را طراحی و احداث کردند که این هنر، در آینده بیشتر آثارش را نمایان می‌کند.
امتداد بلوار شهید مصلی نژاد تا بلوار ستارخان و رفع مشکلات ترافیکی در خیابان نمازی دومین پروژه و با هزینه اجرا و تملک 96 میلیارد ریال، با هدف کاهش بار ترافیکی، افزایش ایمنی تردد خودروها و فراهم نمودن آسایش و رفاه شهروندان به بهره‌برداری رسید.
سومین پروژه هم فضاسازی شهری مقابل باغ عفیف‌آباد بود که با مساحت 8 هزار مترمربع و هزینه اجرا 10 میلیارد ریال با هدف تسهیل در تردد پیاده شهروندان، زیباسازی و زینت بخشیدن به ورودی باغ عفیف آباد به عنوان مرکزی گردشگری به بهره برداری رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی