[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

نماد مبارزه با استکبار و نظام سلطه راهپیمایی روز قدس در ۹۰ نقطه فارس برای همبستگی با مردم فلسطین، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، راهپیمایی روز جهانی قدس به عنوان نماد همبستگی مردم فارس با مردم مظلوم فلسطین با حضور مردم روزه دار و ولایت مدار در بیش از 90نقطه استان آغاز شد. امسال با توجه به شرایط حساس کنونی منطقه بار دیگر مردم استان فارس به ویژه زنان، جوانان و نوجوانان در راهپیمایی روز جهانی قدس، از ملت مظلوم فلسطین حمایت کردند و به ندای عدالت خواهی لبیک گفتند. مردم فارس با سردادن شعار و در دست داشتن پلاکاردهایی ضمن حمایت از ملت مظلوم و مقاوم فلسطین از استکبار جهانی اعلام برائت کردند.
این راهپیمایی در شیراز از میدان امام حسین(ع) به عنوان محل تجمع آغاز شده و تا حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) ادامه می یابد و مردم با اجتماع در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) به سخنان سخنران روز قدس گوش فرا می دهند و در نهایت راهپیمایی به برگزاری نماز جمعه منتهی می شود. در طول مسیر راهیپیمایی روز قدس امسال در شهر شیراز ایستگاه های فرهنگی، نمایشگاه عکس، غرفه های فرهنگی ویژه کودکان و نوجوانان، مسابقات فرهنگی و هنری، استقرار تانکرهای آب در طول مسیر برای بازدید عموم برپا شده است و ماشین های آتش نشانی برای پاشیدن آب بر مردم و شرایط استفاده از مساجد در طول مسیر فراهم است.
راهپیمایی روز جهانی قدس امسال نیز حضور باشکوه مردم ولایتمدار با شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل، مرگ بر ضد ولایت فقیه و مرگ بر آل سعود خائن در شهرهای مختلف استان فارس آغاز شد.
امام خمینی (ره) در 16مرداد1358 در اقدامی هوشمندانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کردند و این روز را روز مقابله مستضعفان با مستکبران دانستند و از مسلمانان جهان خواستند که در این روز همبستگی خود را برای حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین به نمایش بگذارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی