[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۹
  • دوره جدید

معاون عمرانی استاندای فارس‌: پلیس مهربان‌، با تخلفات قاطعانه برخورد می‌کند، روزنامه شیراز نوین

نشست مشترک دستگاه‌های خدمات رسان جاده ای استان فارس، به میزبانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس برگزار شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای فارس‌، مهندس رضاییان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ضمن تأکید بر تحلیل کامل و منصفانه تصادفات جاده ای جهت کاهش تصادفات، گفت: پلیس خوب و مهربان، پلیسی نیست که از جرایم و خطاهای رانندگان چشم‌پوشی می‌کند بلکه پلیس مهربان، پلیسی است که با نیت حفظ جان و سلامت رانندگان قاطعانه با متخلفین برخورد کند.
مهندس میرزایی مدیرکل ترافیک استانداری نیز با تأکید بر نیاز به تحلیل کارشناسی و دقیق و بکارگیری مشاوران زبده در تحلیل تصادفات اضافه کرد: شرایط اجتماعی و فرهنگی، نقش بسزایی در میزان و نوع تصادفات دارد.
وی گفت: بنابراین باید تلاش همه جانبه ای در کاهش زمان سفر صورت گیرد چرا که زمان طولانی سفر خستگی و خواب آلودگی و خطاهای انسانی را افزایش می‌دهد ضمن اینکه بهترین راه کاهش تصادفات، تقویت حمل و نقل عمومی و فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی است لذا توجه جدی به این حوزه از اهمیت زیادی برخوردار است.
مهندس سیاهپور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس نیز با تأکید بر اهمیت نقش راهداری و نگهداری راه‌ها افزود: نگهداری راه از ساخت راه‌های جدید مهمتر است و نیاز است تا با تعامل سازنده اعتبارات نگهداری راه‌ها افزایش یابد و همچنین بخشی از بودجه‌های استانی و 2درصد نفت و گاز در بسیاری از شهرستان‌ها صرف اصلاح، نگهداری و بهسازی راه‌ها شود. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس ضمن تشریح فعالیت‌های راهداری در سه ماهه نخست سال جاری ادامه داد: با شروع سفرهای تابستانی تمامی توجه و اولویت باید بر افزایش ایمنی و کاهش تصادفات باشد. در همین راستا در سه ماهه نخست سال جاری، راهداری با انجام فعالیت‌های متعدد ایمن سازی، آماده خدمات رسانی به مسافرین است و پیش بینی می‌شود که در تابستان سال جاری با کاهش چشمگیر تصادفات باشیم. مهندس تکاور مدیرکل راه و شهرسازی فارس با توصیه بر اقدام به تلاش، همراهی و همکاری تمامی دستگاه‌های اجرائی در کاهش تصادفات جاده ای گفت: راه‌های فارس با تحول چشمگیری روبرو بوده است و بسیاری از راه‌های فرعی به اصلی و راه‌های اصلی به بزرگراهی تبدیل شده است و استان فارس در حوزه پروژه‌های راهسازی ملی بیشترین حجم و پیشرفت را دارد.مدیرکل راه و شهرسازی فارس با تأکید بر خطای انسانی به عنوان عامل اصلی تصادفات اضافه کرد: امیدواریم به همان میزان که جاده‌ها در حال احداث‌، بازسازی بهسازی و رفع نواقص و مشکلات منجر به تصادفات هستند، فرهنگ عمومی سفر و فرهنگ ایمنی و ترافیک نیز ارتقا یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی