[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

در اجرای مشترک جشن رمضان تاکید شد عزم جزم آموزش و پرورش و کمیته امداد فارس، بر تکریم ایتام ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- سید محی الدین حسینی ارسنجانی

Arsanjani.moiin@gmail.com

اجرای مشترک جشن رمضان در یکی از شب‌های ده‌گانه‌ای که در اردوگاه شهید آیت اله ربانی شیراز برگزار گردید عزم دو نهاد خدمات رسان و حامی ایتام را برای تکریم نیازمندان جزم نمود. حمیدرضا آذری مدیرکل آموزش و پرورش فارس در برنامه زنده تلویزیونی جشن رمضان که از صدا و سیمای مرکز فارس پخش شد و در جمع میهمانانی از اداره کل آموزش و پرورش فارس و نواحی شیراز که به میزبانی کمیته امداد استان در محل یاد شده برگزار گردید بر آمادگی هر چه بیشتر این نهاد آموزشی و پرورشی برای یاری رساندن به محرومان خصوصاً ایتام تاکید کرد. ده هزار معلم فارس در طرح ایتام اکرام اعلام آمادگی کرده اند. آذری در این مراسم معنوی اظهار داشت: آموزش و پرورش فارس همواره نسبت به کمیته امداد فارس یک همدلی، همبستگی و همکاری بالاتر از حد انتظاری داشته و این را جزء وظایف خود می‌دانیم. کمیته امداد امام جزء میراث ماندگار امام خمینی است و ما وظیفه داریم که در این عرصه کمک کنیم. معلمان تاثیرگذاری لازم را در جامعه داشته و از نزدیک با دانش آموزان ارتباط لازم را داشته و امکان کمک بیشتری دارند. در طرح اکرام ایتام ده هزار نفر از معلمان فارس اعلام آمادگی کرده اند. این مقام مسئول در آموزش و پرورش فارس افزود: هم‌اینک نیز رقم قابل توجهی از کمک معلمان به ایتام جمع آوری می‌شود که بیشترین این کمک‌ها در شهر شیراز و معلمان نواحی چهارگانه است. از طرف دیگر در جشن نیکوکاری با همکاری کمیته امداد و صدا و سیما و افراد تاثیرگذار استان موجب شد که کمیته امداد فارس از نظر جذب مشارکت‌های مردمی در کشور اول شود. نکته دیگر که مهم است و به آن کمتر توجه شده است این که کمیته امداد هزار دانش‌آموز فارس را حمایت می‌کند که در مدارس شبانه مشغول به تحصیل هستند و به آنها کمک‌های همه جانبه می‌شود. آذری یادآور شد: دو نهاد هستند که بیشترین و عمیق‌ترین تاثیرات را در تربیت افراد دارند و این دو خانواده و آموزش و پرورش است. این نهاد دومی به کمک خانواده می‌آید و موارد تربیتی خانواده را نهادینه می‌کند. کودک را جامعه پذیر می‌کند و شرایط را آماده فرهنگ‌پذیری می‌کند. عشق به دیگران و احساس مسئولیت نسبت به دیگران، از وظایف ماست و آموزش و پرورش می‌تواند از همان کودکی به بچه‌ها احساس مسئولیت دهد و به او یاد دهد که خوشبختی تو در جامعه تضمین می‌شود.
 وی در پایان خاطرنشان کرد: برابر تحقیقات انجام شده می‌توان بخش عمده رفتار دانش آموزان را تغییر داد. کودکان بیشتر رفتار ما را در منزل تغییر می‌دهند و اگر آنها درست تربیت شوند مصارف انرژی ما به حداقل می‌رسد. و قطعاً پدر و مادر هم سعی می‌کنند رفتارشان را مطابق میل آنان کنند. تربیت خوب بچه‌ها تاثیر مثبت بر پدر و مادرها می‌گذارد. معلمین ما با دانش آموزان مشکل‌دار مالی مرتبط هستند و سعی در کمک به آنها دارند. باید به دانش آموزان در خانواده‌ها یاد داد که موفقیت‌های دیگران هم موفقیت فرزند ماست یا نوع‌دوستی و دیگر دوستی از آنها خواسته شود تا دانش آموزان از کودکی کمک به دیگران را بیاموزند.
 گفتنی است در این برنامه آقایان جهانخواه و درج، دو تن از فرهنگیان ناحیه یک شیراز و رابط بین کمیته امداد در طرح اکرام ایتام نیز توضیحاتی را در خصوص فعالیت‌های اینچنینی دادند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی